Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czechy M: Jihostroj w finale, drużyna Wiese o krok

Czechy M: Jihostroj w finale, drużyna Wiese o krok

fot. cvf.cz

Jihostroj Czeskie Budziejowice jest pierwszym zespołem, który wywalczył awans do finałowej batalii o mistrzostwo Czech. W drugim półfinale drużyna Łukasza Wiese objęła prowadzenie z Lvi 2:1. Brakuje jej jeszcze jednej wygranej z zespołem z Pragi, aby również zameldowała się w finale.  

W półfinałowej rywalizacji CEZ objął prowadzenie 2:1 z Lvi Praga. Drużyna Łukasza Wiese trzecie spotkanie dość pewnie wygrała 3:0. Trochę problemów miała tylko w premierowej odsłonie, w której pozwoliła rywalom przekroczyć barierę 20 oczek, ale w pozostałych kontrolowała boiskowe wydarzenia. Jej dominacja uwidoczniła się na zagrywce, którą punktowała 12 razy oraz w ataku, w którym jej skuteczność przekroczyła 50%. Przyjezdni tego dnia nie mieli siatkarskich argumentów, w każdym z nich będąc wyraźnie słabszymi od gospodarzy.W efekcie żaden z zawodników Lvi nie uzyskał dwucyfrowej zdobyczy. Za to wśród gospodarzy prym wiódł Patrik Indra, który zgromadził na swoim koncie 15 punktów. Łukasz Wiese dołożył 10 oczek. Polak popisał się 2 asami serwisowymi, a pozostałe punkty wywalczył w ataku, w którym jego skuteczność przekroczyła 50%. Dużo pracy miał także w przyjęciu. Serwis rywali przyjmował 20 razy, popełnił 1 błąd, a jego skuteczność w tym elemencie oszacowano na 40%.

Kolejny pojedynek w tej parze został zaplanowany na 31 marca. Jeśli tym razem Lvi wykorzysta atut własnej hali, to decydujące, piąte starcie odbędzie się 3 kwietnia.

W finale zameldował się już za to Jihostroj Czeskie Budziejowice, który potrzebował trzech meczów, aby wyeliminować z walki o mistrzostwo Czech Duklę Liberec. W trzecim meczu Jihostroj wygrał 3:1. Tylko w drugiej odsłonie goście znaleźli sposób na pokonanie przeciwników. Mimo że na przestrzeni całego spotkania lepiej spisali się w bloku (10 czap), a w ataku od nich znacząco nie odbiegali, to jednak mniejsza liczba błędów własnych i 9 asów serwisowych to były elementy, które zadecydowały o sukcesie gospodarzy.

W ich szeregach ciekawie rozłożyły się zdobycze punktowe, bowiem 13 oczek wywalczył Filip Stojlović, ale dzielnie wspierali go Casey Schouten i Peter Ondrović, którzy dołożyli po 11 punktów. Dukla miała wyraźnego lidera. Był nim Jan Stokr, ale nawet 19 zdobytych przez niego oczek nie wystarczyło, aby drużyna z Liberca przedłużyła półfinałową rywalizację.

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off w czeskiej ekstraklasie siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę