Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Czas pożegnań w siatkówce plażowej

Czas pożegnań w siatkówce plażowej

fot. FIVB

Kilkoro znanych siatkarzy i siatkarek plażowych po igrzyskach olimpijskich w Tokio zdecydowało się na zakończenie swojej sportowej kariery. Wśród nich są reprezentanci Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Niemiec, Szwajcarii, Czech i Belgii.

Okres po igrzyskach olimpijskich często nacechowany jest deklaracjami sportowców o zakończeniu sportowej kariery. Tak jest również w siatkówce plażowej, w której kibice nie zobaczą już kilku znakomitych postaci. Po zmaganiach w Tokio jako pierwsi wycofanie się z zawodowego sportu ogłosili Amerykanie – Jake Gibb i Phil Dalhausser, ale w ich ślady poszli kolejni plażowicze.Na zakończenie siatkarskiej przygody zdecydował się również Mirco Gerson. Ten 28-letni zawodnik w Tokio uplasował się na siedemnastej pozycji. W parze z Adrianem Heidrichem zdążył jeszcze wygrać mistrzostwa Szwajcarii. – Udało mi się spełnić marzenie z dzieciństwa i wziąć udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Zawsze dawałem z siebie wszystko, rywalizując na całym świecie. Siatkówka plażowa była dla mnie doskonałą szkołą, ale życie ma do zaoferowania znacznie więcej. Jednak jestem pewny, że zostanę związany ze sportem – stwierdził Mirko Gerson.

Na zmiany zdecydowała się także trzykrotna olimpijka Marketa Slukova. Ogłosiła ona przerwę od siatkówki po igrzyskach w Tokio, w których nie mogła wystartować w związku z pozytywnym testem na koronawirusa. – Po 16 latach odwieszę buty/bikini na kilka miesięcy i pójdę własną drogą. Skoncentruję się na mojej rodzinie, a Bara [Barbora Hermannova] pozostanie na piasku – zaznaczyła Slukova.

Kolejną olimpijką, która niedawno potwierdziła koniec swojej kariery, była Juliana Felisberta. To brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Londynie z 2012 roku. 38-letnia siatkarka grała aż w 158 międzynarodowych imprezach, ale teraz jest gotowa na realizację innych marzeń. – Po 20 latach nadszedł czas na przerwę w karierze. Myślę o nowych wyzwaniach, które będą wymagały dużego przygotowania. Siatkówka plażowa zawsze będzie częścią mojego życia. Moja rodzina i sport dały mi wszystko, co mam w życiu – stwierdziła brazylijska zawodniczka.

Do zmian dojdzie także w niemieckiej kadrze, bowiem zakończenie kariery ogłosili 31-letni Lars Fluggen, olimpijczyk z Rio 2016 i 30-letnia Victoria Bieneck, mistrzyni świata U-19 2019. Z kolei według wieści napływających z Belgii, najlepsza w kraju drużyna mężczyzn rywalizująca w World Tour – 33-letni Dries Koekelkoren i 34-letni Tom van Walle również zdecydowali się przejść na siatkarską emeryturę. Po raz pierwszy razem reprezentowali swój kraj w 2010 roku, ale swoje pierwsze i jedyne razem złoto zdobyli dopiero dwa miesiące temu na własnym piasku w Leuven.

źródło: inf. własna, volleyballworld.com

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę