Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Czas pożegnań w Jastrzębskim Węglu

Czas pożegnań w Jastrzębskim Węglu

Po zakończeniu sezonu 2022/2023, najlepszego w historii Jastrzębskiego Węgla, zwieńczonego mistrzostwem Polski, Superpucharem Polski i srebrnym medalem Ligi Mistrzów czas na pierwsze ruchy kadrowe w zespole.  W barwach jastrzębian nie zobaczymy już: Stephena Boyer, Trevora Clevenot,  Łukasza Wiśniewskiego, Jakuba Macyry, Dawida Dryji oraz  Kamila Dębskiego.

Po zdobyciu mistrzostwa Polski i wicemistrzostwa Ligi Mistrzów z Jastrzębskiego Węgla odchodzi kilku zawodników, w tym dwóch, którzy stanowili podstawowy skład jastrzębian. Po zakończonych rozgrywkach z Jastrzębskim Węglem żegnają się: atakujący Stephen Boyer, przyjmujący Trevor Clevenot, środkowi: Łukasz Wiśniewski, Jakub Macyra, Dawid Dryja oraz przyjmujący Kamil Dębski.

Z wymienionej grupy zawodników najdłużej, bo przez trzy sezony, występował w barwach Jastrzębskiego Węgla Łukasz Wiśniewski, dwukrotnie sięgając w tym czasie po mistrzostwo kraju. Francuscy mistrzowie olimpijscy oraz pozostali dwaj środkowi spędzili w Jastrzębiu-Zdroju po dwa sezony, zaś w przypadku Kamila Dębskiego była to roczna przygoda z Jastrzębskim Węglem.

– Zakończenie sezonu to czas podsumowań, ale i w pewnych przypadkach czas pożegnań. Z częścią zawodników obecnego składu nie zobaczymy się już w przyszłym sezonie. Tak to już jest w życiu sportowym i trzeba to zaakceptować. Wszystkim zawodnikom, którzy opuszczają nasz Klub, pragnę podziękować za to, co zrobili dla Jastrzębskiego Węgla. Za ich zaangażowanie, sportową postawę i waleczność. Każdy z nich miał swój wkład w ostatnie sukcesy naszego Klubu. Życzę im powodzenia w dalszych etapach karier – powiedział Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved