Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Czas na Puchar Narodów w siatkówce plażowej

Czas na Puchar Narodów w siatkówce plażowej

fot. CEV

Od 2 do 7 sierpnia Wiedeń będzie gościć europejską czołówkę w siatkówce plażowej. W gronie znakomitości w tej dyscyplinie sportu zobaczymy męską reprezentację Polski, a naszych barw bronić będą Michał Bryl z Bartoszem Łosiakiem oraz Piotr Kantor z Maciejem Rudolem.

W połowie lipca w portugalskim Espinho polskie duety błysnęły wysoką formą. Michał Bryl i Bartosz Łosiak zdobyli złote medale VW Beach Pro Tour Challenge. W finale pokonali austriacką parę Ermacora/Pristauz. Piotr Kantor i Maciej Rudol zajęli czwarte miejsce w turnieju.Biało-czerwoni w stolicy Austrii zagrają w grupie A z Niemcami, Norwegią i Włochami, a w B zmierzą się Austria, Czechy, Estonia i Holandia. W rywalizacji kobiet zobaczymy ekipy: Hiszpanii, Holandii, Łotwy, Szwajcarii (A) oraz Austrii, Czech, Niemiec i Włoch (B). Zwycięzcy grup awansują do półfinału, a zespoły z miejsc dwa-trzy zagrają baraż o zakwalifikowanie się do najlepszej czwórki.

Puchar Narodów jest nowym punktem w kalendarzu Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV). – Innowacje są podstawą tego, co robimy, aby rozwijać nasz sport i jeszcze bardziej zrozumieliśmy jego znaczenie w trudnych czasach, w których żyliśmy. Mając to na uwadze, CEV zdecydowała rozszerzyć swoją ofertę na naszych boiskach. Będą to zawody  BeachVolley Nations Cup. Nie mogliśmy sobie wyobrazić lepszych partnerów niż Austriacki Związek Piłki Siatkowej oraz Wiedeń do organizacji tego turnieju – powiedział prezydent CEV Aleksandar Boričić.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę