Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Czarny dzień dla klubu siatkarskiego Olimpiets Pleven

Czarny dzień dla klubu siatkarskiego Olimpiets Pleven

Trzy osoby zginęły w wypadku, do którego doszło na drodze Łowecz-Plewen w Bułgarii. Ofiarami prezeska i trenerka VK Olimpiets Pleven oraz dwóch zawodników tego zespołu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 11 listopada na drodze Łowecz-Plewen w Bułgarii. Według wstępnych ustaleń wynika, że na mokrej nawierzchni doszło do zderzenia dwóch samochodów. W wypadku trzy osoby zginęły na miejscu. Były nimi Stefka Velikova – prezes i trenerka VK Olimpiets Pleven, a także dwóch zawodników męskiej drużyny tego klubu – Kaloyan Minkov i Simeon Simeonov. Bułgarska Federacja Piłki Siatkowej ogłosiła trzydniową żałobę w związku z tą tragedią oraz ogłosiła, że wszystkie oficjalne spotkania kalendarza sportowo-zawodowego w tym okresie będą rozpoczynać się minutą ciszy.

Zapamiętamy Stefkę Velikovą jako oddaną koleżankę i przyjaciółkę federacji, wielką fankę bułgarskiej siatkówki, osobę, która swoim entuzjazmem, profesjonalizmem i życzliwością rozpaliła iskrę jej ulubionego sportu wśród wielu młodych ludzi, jednego z głównych motorów napędowych za rozwój siatkówki w Pleven w ostatnich latach! Strata dla nas wszystkich jest ogromna!” czytamy w oficjalnym oświadczeniu Bułgarskiej Federacji Piłki Siatkowej.

źródło: opr. własne, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2023-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved