Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Patryk Czarnowski: Zdarzyć się może wszystko

Patryk Czarnowski: Zdarzyć się może wszystko

fot. Klaudia Piwowarczyk

Dzisiaj w hali Energii w Bełchatowie rozpocznie się jubileuszowy turniej PGE Skry Bełchatów. Aluron CMC Warta Zawiercie zmierzy się w półfinale z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W turnieju oprócz gospodarzy, Zawiercia i ZAKSY udział weźmie również Jastrzębski Węgiel. Transmisja meczu o 17:30 w telewizji Polsat Sport.

Wśród Jurajskich Rycerzy możemy znaleźć zawodników z bełchatowską przeszłością. W kartach bełchatowskiego klubu zapisali się Grzegorz Bociek, Piotr Orczyk i Patryk Czarnowski. Ważna rolę w żółto-czarnej historii odegrał dyrektor zarządzający Aluron CMC Warta Zawiercie Sebastian Gaszek, który pracował w klubie z Bełchatowa przez 13 lat i odnosił ze PGE Skrą wiele sukcesów.Patryk Czarnowski zapisał się w kartach historii klubu PGE Skry jako zdobywca mistrzostwa Polski. – 90 lat istnienia o czymś świadczy. Z tego tytułu mogę pogratulować władzom i zawodnikom klubu za to, że jest on renomą jeśli chodzi o polską siatkówkę. Byłem zawodnikiem PGE Skry Bełchatów przez dwa sezony, udało mi się wtedy w ich barwach zdobyć mistrzostwo Polski i jestem z tego dumny. Do głowy przychodzą mi na myśl same miłe wspomnienia związane z tym klubem – mówi Patryk Czarnowski.

Mecz z ZAKSĄ będzie trzecim sparingiem zespołu z Zawiercia przed nowym sezonem PlusLigi. Dwa poprzednie sparingi z katowiczanami wygrali Jurajscy Rycerze.

Mimo, że drużyny przed nami mają wieloletnie historie, mocne doświadczenie to nie zapominajmy, że jest to turniej, a tam zdarzyć się może wszystko. Dzisiejsza rozgrywka jest dla nas okazją do lepszego przygotowania się do zbliżającego sezonu. Wynik nie jest dla mnie najważniejszy, liczy się przełożenie wykonanej pracy, którą do tej pory wspólnie wykonaliśmy – kończy Patryk Czarnowski.

Plan jubileuszowego turnieju PGE Skry Bełchatów:

21.08.2020 – piątek
15:00 PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel
17:30 Aluron CMC Warta Zawiercie – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

22.08.2020 – sobota
10:00 mecz o 3. miejsce
12:30 finał

Wszystkie spotkania z Bełchatowa będzie można obejrzeć w Polsacie Sport.

źródło: Aluron Virtu CMC Zawiercie

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved