Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Czarna seria trwa, Projekt wygrał w Radomiu

PL: Czarna seria trwa, Projekt wygrał w Radomiu

Enea Czarni Radom nie zdołali sprawić niespodzianki w starciu z Projektem Warszawa. Radomianie przegrali 0:3. W żadnym z setów podopieczni trenera Woickiego nie byli w stanie realnie zagrozić konsekwentnie grającym przeciwnikom. Dla Czarnych to już 24. porażka z rzędu przed własną publicznością. Ostatnio radomianie wygrali 11 grudnia 2021 roku. W znacznie lepszej sytuacji są warszawianie, dla których było to trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

Mecz dobrze rozpoczęli siatkarze Projektu (3:1). Skuteczne ataki Bołądzia i dobra gra w obronie, pozwoliły drużynie gości objąć trzypunktowe punktowe prowadzenie (6:3). Kolejne kontry drużyny z Warszawy, pozwoliły zwiększyć przewagę nad przeciwnikiem (11:6). Pojedyncze ataki Meljanaca i Hofera nie wystarczały gospodarzom (8:13). Drużyna z Radomia ciągle miała cztery punkty straty (12:16). W końcowej części seta, sytuacja na boisku nie zmieniła się. Goście kontrolowali prowadzenie i pewnie zmierzali do wygrania pierwszej partii (22:17). Seta zakończył udany atak Artura Szalpuka (25:19).

Wszystko pod kontrolą Projektu

Druga partia podobnie jak pierwsza, od początku lepiej układała się dla gości (7:3). Warszawianie wykorzystywali każdą możliwą kontrę, a ich przewaga szybko rosła (12:7). Po stronie Czarnych, z dobrej strony pokazywał się Meljanac (10:15). Po chwilowej grze punkt za punkt, gospodarze dzięki dobrej grze blokiem, zbliżyli się do Projektu na dwa “oczka” (15:17). Gra obu zespołów falowała, ale to goście wciąż prowadzili (20:17). W końcówce seta, bardzo dobrze grę prowadził Firlej (22:18). Skuteczny atak Andrzeja Wrony, dał drużynie ze stolicy piłkę setową. As serwisowy Szalpuka, zakończył drugą partię (25:21)

W trzeciego seta, niemal bezbłędnie weszli warszawianie (7:1). Błędy własne, nie pomagały drużynie z Radomia (4:11). Mimo słabego startu, podopieczni trenera Woickiego nie składali broni. Skuteczne akcje przy swojej zagrywce, zmniejszyły stratę do przeciwnika (8:12). Po czasie dla trenera Projektu, goście ponownie złapali wiatr w żagle (16:11). W końcowej części seta, ponownie krótki przestój zanotowali siatkarze z Warszawy. Zagrożenie ze strony Czarnych trwało jednak tylko krótki moment. Kontry Tillie i Webera, znacznie przybliżyły Projekt do zwycięstwa. Błąd zagrywki po stronie radomian, zakończył spotkanie (21:25).

MVP: Damian Wojtaszek

Enea Czarni Radom – Projekt Warszawa 0:3
(19:25, 21:25, 21:25)

Czarni: Ostrowski (4), Hofer (12), Kraj (5), Todorović (3), Piotrowski (9), Meljanac (12), Nowowsiak (libero) oraz Formela, Gomułka (2), Gniecki i Teklak (libero)
Projekt: Firlej, Tillie (10), Wrona (9), Bołądź (12), Semeniuk (4), Szalpuk (9), Wojtaszek (libero) oraz Stępień, Kowalczyk (2), Grobelny (2), Weber (5)