Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Ćwierćfinał ME: Kiedy grają biało-czerwoni?

Ćwierćfinał ME: Kiedy grają biało-czerwoni?

Reprezentacja Polski w 1/8 finału mistrzostw Europy pokonała 3:1 zespół narodowy Belgii. Teraz biało-czerwonych czeka rywalizacja w ćwierćfinale. Rywalami Polaków będą Serbowie, którzy w 1/8 finału wygrali 3:0 z Czechami. Gdzie oglądać spotkanie ćwierćfinałowego zespołu prowadzonego przez Nikolę Grbicia?

Podopieczni trenera Grbicia w fazie grupowej stracili tylko jednego seta w meczu z Holendrami. Pozostałe cztery spotkania wygrali 3:0. W 1/8 finału mistrzostw Europy spotkali się z reprezentacją Belgii. Po gładko wygranych pierwszych dwóch setach przyszedł mały kryzys. Belgowie w trzeciej partii triumfowali 25:23, zaś w czwartej odsłonie byli blisko kolejnego przedłużenia losów meczu. W najważniejszych momentach biało-czerwoni okazali się jednak lepsi i nie pozwolili rywalom doprowadzić do tie-breaka.

Z kim zagrają biało-czerwoni?

Mecze 1/8 finału ME oraz ćwierćfinały Polacy rozgrywają w Bari, natomiast od półfinałów rywalizacja przeniesie się do Rzymu. Biało-czerwoni mecz 1/4 mistrzostw Europy zagrają we wtorek – 12 września – o godzinie 18:00. Ich rywalami będą Serbowie, którzy w fazie grupowej wygrali 4 mecze. Ustąpili jedynie reprezentacji Włoch. W 1/8 finału ME Serbowie pokonali Czechów 3:0, chociaż w drugim secie było o włos od niespodzianki.

Na tym etapie rywalizacji ciężko jest już wytypować faworyta. – Teraz już nasz przeciwnik będzie na zbliżonym poziomie. Nastąpiło u Serbów dużo zmian, zwłaszcza na pozycji przyjmującego. Fajnie wyglądają na tych mistrzostwach Europy. Możemy spodziewać się trudnego meczu – powiedział Tomasz Fornal w rozmowie ze Strefą Siatkówki.

Gdzie oglądać starcia Polaków?

Reprezentacja Polski będzie rywalizować w 1/4 mistrzostw Europy z Serbią we wtorek – 12 września – o godzinie 18:00. Podobnie jak inne mecze biało-czerwonych, również ten wtorkowy będzie dostępny zarówno w Polsacie Sport, jak i TVP Sport.

12 września (wtorek), godz. 18:00: Polska – Serbia (Polsat Sport, TVP Sport, Polsat Box Go, sport.tvp.pl)

Ze wszystkich spotkań Polaków przeprowadzimy relacje live na łamach naszego portalu.

Kto z kim z ćwierćfinale ME?

W ćwierćfinale mistrzostw Europy poza Polską i Serbią będą rywalizować następujące pary: Włochy – Holandia, Rumunia – Francja oraz Słowenia – Ukraina.