Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Cwetan Sokołow: Nie możemy tak grać

Cwetan Sokołow: Nie możemy tak grać

fot. FIVB

– Ludzie przyjechali tutaj nas wspierać, a my chcieliśmy im pokazać, że nasz zespół się rozwija. Wiemy, że oczekiwali od nas więcej. A my im tego nie daliśmy. Nie mogą być usatysfakcjonowani naszymi wynikami. Jesteśmy rozczarowani – powiedział po odpadnięciu z mistrzostw świata kapitan Bułgarów Cwetan Sokołow.

Siatkarze reprezentacji Bułgarii zaliczyli najgorszy występ w mistrzostwach świata w historii. Po raz pierwszy przegrali wszystkie trzy mecze i nie awansowali do kolejnej fazy turnieju. O ile porażki z Polakami i Amerykanami nie powinny być zaskoczeniem, o tyle przegrana z Meksykanami była dla nich bolesnym ciosem, który spowodował, że zostali sklasyfikowani dopiero na miejscach 17–24. – Czuję się naprawdę źle – nie ukrywał rozgoryczenia kapitan reprezentacji Cwetan Sokołow.Gdyby podopieczni Nikołaja Żeljazkowa wygrali bez straty seta z niżej notowanymi Meksykanami, to mogliby awansować do fazy pucharowej. – Nie możemy tak grać. Nie możemy chcieć poprawy naszej gry, dołączenia do grona dobrych zespołów, a potem tak prezentować się na boisku. W ten sposób nie pokonamy żadnej klasowej drużyny – ocenił ofensywny zawodnik bułgarskiej kadry.

W Katowicach mogła ona liczyć na doping bułgarskich kibiców, ale nie mieli oni powodów do zadowolenia. – Mogę tylko bardzo przeprosić za to, co się dzieje. Ludzie przyjechali tutaj nas wspierać, a my chcieliśmy im pokazać, że nasz zespół się rozwija. Wiemy, że oczekiwali od nas więcej. A my im tego nie daliśmy. Nie mogą być usatysfakcjonowani naszymi wynikami. Jesteśmy rozczarowani i oni z pewnością też – zaznaczył doświadczony atakujący.

Bułgarska reprezentacja przechodzi obecnie trudne chwile. Jeszcze na początku XXI wieku stawała na podium mistrzostw świata i Europy, a obecnie ma problem, aby wygrać mecz na „dużej” imprezie. – Czy to coś więcej niż porażka? Każda porażka jest rozczarowaniem, bez względu na rywala. Jak widać, kiedy gramy dobrze, myślimy już, że to dla nas światełko w tunelu. A potem przegrywamy. Znów gramy dobrze, a potem ponownie przegrywamy. Musimy zacząć myśleć o tym, jak wyglądamy na boisku w konkretnym momencie – zakończył Cwetan Sokołow.

źródło: interia.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę