Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Cuprum z ZAKSĄ w dwóch sparingach na remis

Cuprum z ZAKSĄ w dwóch sparingach na remis

Do rozpoczęcia sezonu PlusLigi 2022/2023 coraz bliżej! Przygotowania drużyny z Lubina do gry są na zaawansowanym etapie, kilka sparingów już za nią. Na ten moment wyniki spotkań towarzyskich są dla siatkarzy Cuprum optymistyczne.

Przygotowania do sezonu Cuprum rozpoczęło pięć tygodni temu, na początku sierpnia. Natomiast z początkiem września drużyna zaliczyła pierwsze mecze sparingowe.

W czwartek 1 września spotkała się ona na własnym parkiecie z pierwszoligową drużyną STS Olimpii Sulęcin. Już przed meczem szkoleniowcy obu zespołów umówili się na cztery sety, niezależnie od wyniku. Zgodnie z założeniem pierwsze dwa sety były treningowe z „dorzutkami”, a kolejne dwa normalne na punkty. Ostatecznie bilans setów wyszedł na korzyść lubinian stosunkiem 4:0.

Dzień później Cuprum zmierzyło się z trudniejszym rywalem (choć nieco osłabionym przez zmagania reprezentacyjne) – mistrzem Polski i dwukrotnym zwycięzcą Ligi Mistrzów – Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Podobnie jak poprzednio, dwa sety rozegrano treningowo, a dwa następne normalnym trybem. Tego dnia także triumfowała drużyna z Lubina (4:0).

Trzeci sparing miał miejsce w czwartek na wyjeździe w Kędzierzynie-Koźlu. Tym razem rozegrano normalne spotkanie bez setów treningowych. Trwało ono cztery partie i zakończyło się triumfem gospodarzy 3:1.

Przed drużyną z Lubina jeszcze kilka sprawdzianów, a najbliższy już w ten weekend. W sobotę i niedzielę pojawimy się we Wrocławiu, gdzie weźmiemy udział w turnieju Chemeko-System Cup. Poza naszą drużyną w imprezie wystąpią także: MKS Będzin, MKST Astra Nowa Sól oraz gospodarz – Chemeko-System Gwardia Wrocław.