Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Cuccarini i Micelli też chcą prowadzić kadrę polskich siatkarek

Cuccarini i Micelli też chcą prowadzić kadrę polskich siatkarek

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Kolejne uznane trenerskie firmy zgłaszają się do konkursu na selekcjonera reprezentacji Polski siatkarek. Jak poinformował Przegląd Sportowy, wśród nadesłanych CV znalazło się także zgłoszenie od Giuseppe Cuccariniego.  Wkrótce do konkursu zgłosi się inny włoski szkoleniowiec związany z TAURON Ligą, czyli Lorenzo Micelli. 

Jak poinformował Przegląd Sportowy, wśród nadesłanych CV znalazło się także zgłoszenie od Giuseppe Cuccariniego. 63-latek w przeszłości prowadził Chemika Police (zdobył z nim mistrzostwo i Puchar Polski), a w 2020 roku ŁKS Commercecon Łódź. W Łodzi został zwolniony w trakcie poprzedniego sezonu i od tego czasu pozostaje bez pracy.I to jest jego wielki atut, bo od razu byłby w stu procentach do dyspozycji kadry, w przeciwieństwie do innych trenerów, którzy prowadzą kluby – mówi agent siatkarki Roberto Mogentale. Mąż byłej gwiazdy reprezentacji Polski Małgorzaty Glinki-Mogentale potwierdza informacje sprzed kilku dni, że CV do PZPS złożyli także dwaj inni jego klienci – Turek Ferhat Akbas (były trener Chemika Police) i był trener reprezentacji Włoch Massimo Barbolini.

Wkrótce do konkursu zgłosi się inny włoski szkoleniowiec związany z TAURON Ligą, czyli Lorenzo Micelli. 51-latek w latach 2014–16 prowadził Atom Trefl Sopot, a w sezonach 2017-19 Developres Rzeszów. – Teraz jest trenerem Volero Le Cannet i chętnie wróciłby do Polski, tym razem w roli selekcjonera – mówi Mogentale.

Na razie CV Włocha nie dotarło do grupy roboczej pod kierownictwem Aleksandry Jagieło, ale o posadę w Polsce ubiegają się także były szkoleniowiec Chemika Włoch Marcello Abbondanza (obecnie turecki THY Spor Kulübü), trener Igora Gorgonzola Novara Stefano Lavarini, który ostatnio prowadził reprezentację Korei Płd., a także twórca sukcesów najlepszego klubu Europy Imoco Volley Conegliano (gra w nim Joanna Wołosz) Daniele Santarelli. Złożenie oferty planuje też były selekcjoner męskiej kadry Stephane Antiga.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę