Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Cristina Chirichella: Zagraliśmy świetną siatkówkę

Cristina Chirichella: Zagraliśmy świetną siatkówkę

Zespół Igor Gorgonzola Novara wygrał trzeci mecz 3:0 w fazie grupowej i umocnił swoją pozycję lidera w grupie C Ligi Mistrzyń. MVP meczu została wybrana Nika Daalderop, która wywalczyła 15 punktów. – Jesteśmy bardzo dumni z tego, co zrobiliśmy – powiedziała po meczu Cristina Chirichella, kapitan zespołu z Novary.

Spodziewaliśmy się, że mecz będzie ciężki, z mocnym przeciwnikiem, ale ostatecznie zagraliśmy świetną siatkówkę i dzięki temu mogliśmy wygrać 3:0 – dodała środkowa włoskiej drużyny. – Możemy wrócić do Włoch z 3 punktami więcej i w pełni usatysfakcjonowani.

Dla Dinama Moskwa była to pierwsza porażka. Rosyjski zespół plasuje się na 2. miejscu w grupie C. – Z trybun może wydawać się, że nasz przeciwnik był silniejszy, ale w rzeczywistości przegraliśmy tylko w kontrataku – stwierdził po meczu Konstantin Uszakow, trener Dinama. – Gdybyśmy bardziej technicznie, bardziej racjonalnie wykorzystali swoje szanse w ataku, moglibyśmy wygrać mecz. Drugi set pod tym względem nie był zbyt odkrywczy. Ale w pierwszym i trzecim secie mogliśmy walczyć i wygrać. Zawsze są możliwości wygrania. Musisz tylko uwierzyć w siebie.

źródło: championsleague.cev.eu, inf. własna