Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Coraz więcej zakażonych koronawirusem w Warcie Zawiercie

Coraz więcej zakażonych koronawirusem w Warcie Zawiercie

Już 10 przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w zespole Aluronu CMC Warta Zawiercie. W ubiegłym tygodniu klub poinformował o wykryciu obecności wirusa SARS-CoV-2 u Krzysztofa Andrzejewskiego, wówczas odwołano trzy najbliższe spotkania zespołu w PlusLidze, a członkowie ekipy objęci zostali domową izolacją. Teraz okazuje się, że liczba zainfekowanych  jest znacznie większa, o czym władze klubu poinformowały w specjalnym komunikacie.

Komunikat Aluronu CMC Warta Zawiercie:Informujemy, że 10 z 20 testów RT-PCR na zakażenie SARS-CoV-2 przeprowadzonych wśród osób związanych z Aluron CMC Wartą Zawiercie dało wynik pozytywny.

Na podstawie przeprowadzonych testów liczba zakażonych siatkarzy wzrosła do ośmiu. U wszystkich zaobserwowano niektóre z objawów charakterystycznych dla lekkiego przebiegu COVID-19, takich jak gorączka nieprzekraczająca 38°C, utrata węchu i smaku, bóle głowy, bóle mięśni i stawów, kaszel, katar czy ogólne osłabienie.

Objawowy przebieg zakażenia, zgodnie z obowiązującymi wytycznymi, odsunie niestety w czasie zakończenie izolacji domowej. Siatkarze oraz sztab medyczny pozostają w stałym kontakcie z lekarzem POZ, który nadzoruje przebieg izolacji. W związku z tym klub będzie wnioskował do Polskiej Ligi Siatkówki o zmianę terminów kolejnych zaplanowanych spotkań. O wszelkich decyzjach w tej sprawie będziemy niezwłocznie informować.

Pozytywny wynik otrzymała również jedna osoba ze sztabu szkoleniowo-medycznego oraz jeden przedstawiciel działu organizacyjnego, który miał najczęstszy kontakt z drużyną. U obu tych osób zakażenie ma charakter bezobjawowy. W związku z tym Biuro Klubu do odwołania pracuje w trybie zdalnym, kontakt jest możliwy wyłącznie telefonicznie (+48 602 620 700) lub przy pomocy poczty elektronicznej (klub@aluroncmc.pl).

Klub ustalił, że osoby chore lub zakażone, które chcą podać do publicznej wiadomości swoje dane, zrobią to za pośrednictwem prywatnych kont w mediach społecznościowych.

źródło: aluroncmc.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved