Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Coraz mniej zagadek w Kemerowie – wyjaśniła się sprawa Zaytseva

Coraz mniej zagadek w Kemerowie – wyjaśniła się sprawa Zaytseva

fot. Klaudia Piwowarczyk

Aleksiej Werbow, oficjalnie zaprezentowany już jako nowy trener Kuzbassu Kemerowo, potwierdził w wywiadzie telewizyjnym, że w tym tygodniu powinno dojść do podpisania umowy z Ivanem Zaytsevem. Z zespołu odejdzie fiński libero Lauri Kerminen, a zastąpią go Władimir Szyszkin i wznawiający karierę sportową Aleksiej Obmoczajew.

Kuzbass Kemerowo oficjalnie potwierdził już, że w przyszłym sezonie zespół poprowadzi Aleksiej Werbow. Zastąpi on na stanowisku pierwszego trenera Gheorghe Cretu. W poprzednim sezonie Werbow jako trener Zenitu Kazań doprowadził ten zespół do wygranej w Pucharze Rosji i zdobył z nią srebrne medale mistrzostw kraju. W Lidze Mistrzów Zenit nie zdołał awansować do play-off. Asystentem Werbowa będzie Konstantin Sidienko.Wyjaśniła się już kwestia obsady pozycji libero w klubie z Kemerowa. Nowym zawodnikiem Kuzbassu zostanie 30-letni Władimir Szyszkin, ostatnio gracz Dinamo Sankt Petersburg, wcześniej znany z występów w Lokomotiwie Jekaterinburg i przedtem wszystkim Fakiele Nowyj Urengoj. Szyszkin na tej pozycji zastąpi Fina Lauri Kerminena, który w Kuzbassie grał od 2015 roku. Spowodowane jest to limitem obcokrajowców w rosyjskiej Superlidze. Drugim libero Kuzbassu będzie 30-letni Aleksiej Obmoczajew, który wznowi sportową karierę. Musi tylko pomyślnie przejść okres przygotowawczy.

Kerminen musi ustąpić miejsca Ivanowi Zaytsevovi. Aleksiej Werbow przyznał, że klub doszedł już do porozumienia z reprezentantem Włoch i podpisanie umowy jest kwestią czasu. – Mamy gotową umowę, pozostały formalności z tłumaczeniem na język włoski, chociaż nie jest to według mnie potrzebne, bo Zaytsev doskonale mówi po rosyjsku. W tym tygodniu powinna zostać podpisana – powiedział szkoleniowiec Kuzbassu w telewizji Mecz TV. Zaytsev w Kuzbassie ma zastąpić na prawym ataku Wiktora Poletajewa.

źródło: inf. własna, sport.business-gazeta.ru, sportbox.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę