Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Coraz mniej zagadek w Kemerowie – wyjaśniła się sprawa Zaytseva

Coraz mniej zagadek w Kemerowie – wyjaśniła się sprawa Zaytseva

fot. Klaudia Piwowarczyk

Aleksiej Werbow, oficjalnie zaprezentowany już jako nowy trener Kuzbassu Kemerowo, potwierdził w wywiadzie telewizyjnym, że w tym tygodniu powinno dojść do podpisania umowy z Ivanem Zaytsevem. Z zespołu odejdzie fiński libero Lauri Kerminen, a zastąpią go Władimir Szyszkin i wznawiający karierę sportową Aleksiej Obmoczajew.

Kuzbass Kemerowo oficjalnie potwierdził już, że w przyszłym sezonie zespół poprowadzi Aleksiej Werbow. Zastąpi on na stanowisku pierwszego trenera Gheorghe Cretu. W poprzednim sezonie Werbow jako trener Zenitu Kazań doprowadził ten zespół do wygranej w Pucharze Rosji i zdobył z nią srebrne medale mistrzostw kraju. W Lidze Mistrzów Zenit nie zdołał awansować do play-off. Asystentem Werbowa będzie Konstantin Sidienko.Wyjaśniła się już kwestia obsady pozycji libero w klubie z Kemerowa. Nowym zawodnikiem Kuzbassu zostanie 30-letni Władimir Szyszkin, ostatnio gracz Dinamo Sankt Petersburg, wcześniej znany z występów w Lokomotiwie Jekaterinburg i przedtem wszystkim Fakiele Nowyj Urengoj. Szyszkin na tej pozycji zastąpi Fina Lauri Kerminena, który w Kuzbassie grał od 2015 roku. Spowodowane jest to limitem obcokrajowców w rosyjskiej Superlidze. Drugim libero Kuzbassu będzie 30-letni Aleksiej Obmoczajew, który wznowi sportową karierę. Musi tylko pomyślnie przejść okres przygotowawczy.

Kerminen musi ustąpić miejsca Ivanowi Zaytsevovi. Aleksiej Werbow przyznał, że klub doszedł już do porozumienia z reprezentantem Włoch i podpisanie umowy jest kwestią czasu. – Mamy gotową umowę, pozostały formalności z tłumaczeniem na język włoski, chociaż nie jest to według mnie potrzebne, bo Zaytsev doskonale mówi po rosyjsku. W tym tygodniu powinna zostać podpisana – powiedział szkoleniowiec Kuzbassu w telewizji Mecz TV. Zaytsev w Kuzbassie ma zastąpić na prawym ataku Wiktora Poletajewa.

źródło: inf. własna, sport.business-gazeta.ru, sportbox.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved