Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Continental Cup szansą dla polskich par plażowych na bilet do Tokio

Continental Cup szansą dla polskich par plażowych na bilet do Tokio

fot. FIVB

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek wspierane przez parę Agata Ceynowa/Marta Łodej powalczą w Izmirze od czwartku do soboty w jednym z półfinałowych turniejów Continental Cup. Od piątku w Baden rywalizować będą Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przy wsparciu Macieja Rudola i Mikołaja Miszczuka. Stawką jest awans do finału tych rozgrywek, skąd można wywalczyć olimpijską przepustkę do Tokio.

27 czerwca 2018 roku Piotr Kantor oraz Bartosz Łosiak zwyciężyli w turnieju World Tour w Warszawie. Byli liderami cyklu i mieli świat u swoich stóp. Eksperci jednym tchem wymieniali ich w gronie faworytów do medalu w Japonii. Kto by się wtedy spodziewał, że niespełna trzy lata później siatkarze z Sosnowca i Jastrzębia-Zdroju znajdą się w takich olimpijskich tarapatach.Po triumfie na Cyplu Czerniakowskim szczęście wyraźnie ich opuściło. W cyklu WT stanęli na podium tylko raz, na medal ME najpierw nie pozwoliła jedna z wielu towarzyszącej tej parze kontuzji, a później sędziowie na Łotwie, od dwóch sezonów nie są już też mistrzami Polski. W Meksyku wrócili na właściwe tory, dwukrotnie zajmując piąte miejsce, ale poniesionych wcześniej strat nie odrabia się tak łatwo. Szczególnie bolesna może się okazać ostatnia porażka w meczu „o 160 punktów” z Adrianem Carambulą oraz Enrico Rossim, a w praktyce z podniebnymi zagrywkami tego pierwszego. W rankingu olimpijskim Kantor/Łosiak tracą już do Włochów 180 oczek. Do Samoilovsa/Smedinsa – zajmujących piętnaste, ostatnie miejsce promowane kwalifikacją na IO – 100.

W takiej sytuacji czas przypuścić zdecydowany atak na drugim, jeszcze otwartym, olimpijskim froncie. W najbliższy weekend Piotr i Bartosz oraz Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek powalczą o paszporty do Japonii w półfinałach Continental Cup. Turnieju organizowanym przez CEV, w którym daną federację reprezentują dwa duety. Nasze panie – dla których jest to już jedyna droga do Tokio – zagrają w Izmirze, a wspierać je będzie młoda para kadrowa Agata Ceynowa i Marta Łodej. Kantor/Łosiak wystąpią w Baden z Maciejem Rudolem i… Mikołajem Miszczukiem. W kwalifikacjach do trzeciego turnieju w Cancun Jakub Szałankiewicz doznał bowiem bolesnej kontuzji pleców.

Na to wszystko z umiarkowanym – nomen omen olimpijskim – spokojem spoglądają Grzegorz Fijałek oraz Michał Bryl, którzy w rankingu zajmują bezpieczne i wysokie czwarte miejsce. O nominację do Tokio nie martwią się już od dawna. Meksykańskiej bańki nie podbili, ale dla powracającego po operacji i rehabilitacji barku Grzegorza były to pierwsze występy od ponad roku. Dla nich tokijski zegar na razie tyka powoli. Dla par Kantor/Łosiak oraz Wojtasik/Kociołek coraz szybciej.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę