Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Continental Cup: Polki przegrały z Greczynkami, w piątek walka o półfinał

Continental Cup: Polki przegrały z Greczynkami, w piątek walka o półfinał

Reprezentantki Polski w siatkówce plażowej w drugim swoim meczu w grupie B na turnieju Continental Cup przegrały niestety 1-2 z Greczynkami. Swój pierwszy mecz wygrały Wojtasik i Kociołek, potem jednak para Arvaniti/Karagkouni ograła zarówno Ceynową i Łodej, jak i naszą eksportową parę. Polki zajęły drugie miejsce w swojej grupie i w piątek powalczą o awans do półfinału ze Słowenkami.

Po wygranej z reprezentacją Białorusi Polki w drugim swoim meczu walczyły z Grecją o pierwsze miejsce w grupie B. W pierwszym meczu Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik zmierzyły się z Dimitrą Manavi i Marią Klepkou. Wyrównana walka w pierwszym secie trwała do stanu 13:12 dla Polek. Potem biało-czerwone odskoczył rywalkom i dość pewnie wygrały 21:16. W drugiej partii przewaga naszych siatkarek była wyraźna już od początku. Polki nie dały się dogonić i wygrały do 12, a w całym meczu 2:0, obejmując prowadzenie w polsko-greckiej rywalizacji.

W drugim meczu rywalkami Marty Łodej i Agaty Ceynowy były Vasiliki Arvaniti i Panagiota Karagkouni. Niestety w pierwszej partii nasze siatkarki nie miały zbyt wiele do powiedzenia i przegrały wysoko 12:21. W drugiej nawiązały z rywalkami wyrównaną walkę i losy seta rozstrzygały się do samego końca. Ostatnie piłki należały jednak do Greczynek, które wygrały do 19 i cały mecz 2:0. Tym samym do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebne było trzecie spotkanie.

W nim Wojtasik i Kociołek walczyły z Arvaniti i Karagkouni. Greczynki postawił naszym siatkarkom wysoko poprzeczkę i mimo zaciętej walki Polki w pierwszym secie musiały uznać wyższość rywalek, przegrywając do 16. W drugim secie biało-czerwone również dzielnie walczył i również nie dały rady w końcówce dogonić rywalek. Greczynki wygrały 21:18 i zapewniły swojej reprezentacji pierwsze miejsce w grupie B.

W grupie A najlepsze okazały się Czeszki, które podobnie jak Greczynki zapewniły sobie już miejsce w półfinale turnieju w Izmirze oraz awans do turnieju finałowego Continental Cup w Hadze. Polki w piątek zagrają ze Słowenkami, która skończył grupę A na 3. miejscu, a stawką będzie awans do półfinału i miejsce wśród finalistek Continental Cup.

Polska – Grecja 1-2

Wojtasik/Kociołek POL – Manavi/Klepkou GRE 2:0
(21:16, 21:12)
Ceynowa/Łodej POL – Arvaniti/Karagkouni GRE 0:2
(12:21, 19:21)

Wojtasik/Kociołek POL – Arvaniti/Karagkouni GRE 0:2
(16:21, 18:21)