Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Continental Cup: Polki pokonały Słowenię i zagrają w półfinale

Continental Cup: Polki pokonały Słowenię i zagrają w półfinale

Reprezentacja Polski siatkarek plażowych pokonała Słowenię i zapewniła sobie awans do czołowej czwórki turnieju Continental Cup. W piątek nasze siatkarki zmierzą się w półfinale z Czeszkami. Wygrana oznacza również, że biało-czerwone znajdą się wśród pięciu reprezentacji, które w tureckim turnieju wywalczą awans do turnieju finałowego Continental Cup. Ten odbędzie się pod koniec czerwca w Holandii.

W walce o awans do czołowej czwórki turnieju reprezentantki Polski zmierzyły się ze Słowenkami. Jako pierwsze na boisko znów wybiegły Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik, a ich rywalkami były Nina Lovsin i Spela Morgan. Okazało się, że nie były to zbyt wymagające przeciwniczki dla naszych siatkarek.

Polki szybko zbudowały sobie bezpieczną przewagę i w pełni kontrolowały wydarzenia na boisku. Słowenki popełniały sporo błędów i nic dziwnego, że Wojtasik i Kociołek pierwszego seta wygrały wysoko do 13. Podobnie było w drugiej partii – to Polki były stroną dominującą, zwłaszcza na siatce. Zagrywka naszych siatkarek sprawiała dużo problemów i rywalkom i biało-czerwone znów im odskoczyły. W końcówce Słowenki były już bezradne i przegrały tego seta do 14 i całe spotkanie 0:2.

W drugim pojedynku rywalkami Agaty Ceynowy i Marty Łodej były Tjasa Kotnik i Tajda Lovsin. Mecz rozpoczął się obiecująco dla naszych zawodniczek, które w niczym nie ustępowały rywalkom i prowadziły z nimi zaciętą i wyrównaną walkę. W końcówce Polki przeważyły szalę zwycięstwa na swoją stronę i wygrały pierwszego seta do 19. W drugim niestety nie było już tak pięknie. Słowenki od początku przejęły inicjatywę i nie dały dojść do głosu naszym siatkarkom. Rywalki zbudowały sporą przewagę i nie dały się już dogonić, pewnie wygrywając do 13. W tie-breaku Słowenki kontynuowały swoją dobrą grę i prowadziły już 11:8, jednak Ceynowa i Łodej zerwały się do walki i doprowadziły do remisu 12:12, a po chwili wyszły na prowadzenie. Słowenki doprowadziły wprawdzie do remisu 14:14 i walki na przewagi, ale nasze siatkarki nie wypuściły już swojej szansy z rąk. Wygrały 16:14 i całe spotkanie 2:1, dając naszej reprezentacji awans do półfinału turnieju w Izmirze i zapewniając miejsce w turnieju finałowym, który pod koniec czerwca odbędzie się w Hadze.

Polska – Słowenia 2-0

Wojtasik/Kociołek POL – Lovins N./Morgan 2:0
(21:13, 21:14)
Ceynowa/Łodej POL – Kotnik/Lovins T. 2:1
(21:19, 13:21, 16:14)