Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Continental Cup: Polki pokonały Białoruś

Continental Cup: Polki pokonały Białoruś

fot. FIVB

W Izmirze rozpoczął się jeden z trzech turniejów półfinałowych Continental Cup w siatkówce plażowej kobiet. Rozgrywki te są jedną z dróg do zdobycia biletów do Tokio. Polki reprezentowane przez Kingę Wojtasik i Katarzynę Kociołek oraz Agatę Ceynową i Martę Łodej wygrały w pierwszym „meczu” z Białorusią i zagrają o pierwsze miejsce w grupie B. 

W Izmirze w szranki stanęło 8 drużyn narodowych, z których pięć wywalczy awans do turnieju finałowego Continental Cup. W pierwszej fazie turnieju nastąpił podział na dwie grupy. Polki trafiły do grupy B i swój pierwszy „mecz” rozegrały z reprezentacją Białorusi. By go wygrać, musiały zwyciężyć w dwóch spotkaniach.W pierwszym Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik zmierzyły się z Paliną Ramanouskają i Marharytą Jurasewą. O meczu nie można zbyt wiele napisać oprócz tego, że się odbył. W pierwszym secie Białorusinki zdołały zdobyć zaledwie… jeden punkt. W drugim również przewaga biało-czerwonych była ogromna i nasza siatkarki wygrały 21:7 i całe spotkanie 2:0.

Potem na piasek wybiegły Agata Ceynowa i Marta Łodej, a ich przeciwniczkami były Wiktorija Sakrietawa i Lizawieta Czabai. Pierwszy set był niezwykle zacięty i wyrównany, niestety dla naszych zawodniczek końcówka należała do rywalek, które wygrały 21:19. W drugiej partii to reprezentantki Polski uzyskały przewagę, której nie oddały już do końca, pewnie wygrywając do 14. W tie-breaku Białorusinki wróciły jednak do dobrej gry i znów zacięta walka trwała od początku do końca. Polkom zabrakło nieco zimnej krwi w końcówce i przegrały 14:16, a całe spotkanie 1:2. W meczu Polska – Białoruś był więc remis 1-1.

O wygranej w rywalizacji miał zadecydować dodatkowy mecz Kociołek i Wojtasik z Siakrietawą i Czabai. To co Białorusinkom udawało się w meczu z Ceynową i Łodej, tym razem nie było takie łatwe. W pierwszym secie Polki zdominowały wydarzenia na boisku i szybko narzuciły rywalkom swój styl gry. Wojtasik i Kociołek wypracowały sobie sporą przewagę i pewnie wygrały pierwszego seta do 14. W drugiej partii gra była już nieco bardziej wyrównana, ale to wciąż Polki były na prowadzeniu. Ostatecznie biało-czerwone wygrały 21:17 i cały mecz 2:0.

Reprezentacja Polski pokonała więc w swoim pierwszym meczu Białoruś 2-1 i w rywalizacji o pierwsze miejsce w grupie B zmierzy się z Grecją. W grupie A o pierwsze miejsce zagrają faworyzowane Czeszki z reprezentacją Finlandii.

Polska – Białoruś 2-1

Wojtasik/Kociołek POL – Ramanouskaja/Jurasewa BLR 2:0
(21:1, 21:7)
Ceynowa/Łodej POL – Siakrietawa/Czabai BLR 1:2
(19:21, 21:14, 14:16)
Wojtasik/Kociołek POL – Siakrietawa/Czabai 2:0
(21:14, 21:17)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę