Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Continental Cup: Polki lepsze od Czeszek, przed nimi finał z Grecją

Continental Cup: Polki lepsze od Czeszek, przed nimi finał z Grecją

fot. FIVB

Reprezentacja Polski w półfinale turnieju Continental Cup okazała się lepsza od rywalek z Czech i w sobotę zagra w finale z Greczynkami. Na wynik z pewnością mogła mieć wpływ kontuzja w zespole rywalek, ale ostatecznie Polki wygrały decydujące spotkanie i zasłużenie znalazły się w finale. Do turnieju finałowego Continental Cup z Izmiru oprócz Polek, Greczynek i Czeszek awansowały siatkarki z Finlandii oraz zwycięzca jutrzejszego pojedynku Słowenia – Turcja.

W pierwszy półfinale turnieju w Izmirze Greczynki okazały się lepsze od siatkarek z Finlandii. Nie bez znaczenia była kontuzja Finek w drugim meczu, który nie został dokończony. Bez kontuzji nie obyło się również w drugiej rywalizacji półfinałowej Polski z Czechami.Agata Ceynowa i Marta Łodej miały zmierzyć się z dużo wyżej notowanymi Barborą Hermannovą i Marketą Slukovą. Z powodu kontuzji w zespole czeskim rywalki jednak poddały ten mecz i nasze siatkarki wygrały go walkowerem, obejmując prowadzenie w rywalizacji.

W drugim meczu Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek walczyły z Michalą Kvapilovą i Michaelą Kubickovą. Pierwszy, wyrównany set Polki rozstrzygnęły na swoją korzyść wygrywając 21:19. Gdy wydawało się, że rywalizacja zakończy się na tym meczu, Czeszki zerwały się w drugiej partii do walki i doprowadziły do końcówki na przewagi. W niej nasze siatkarki stracił na moment koncentracje i to rywalki były górą, wygrywając 25:23. Równie zacięty w tym meczu był tie-break, w którym walka punkt a punkt trwała do samego końca. I znów ostatnie piłki lepiej rozegrały Kvapilova i Kubickova – wygrały 16:14 i całe spotkanie 2:1, doprowadzając do remisu w półfinale.

Do rozstrzygnięcia potrzebny był więc znów trzeci mecz, w którym doszło do powtórki rywalizacji Wojtasik i Kociołek z Kvapilovą i Kubickovą. Polki, zmotywowane chęcią rewanżu na rywalkach świetnie rozegrały pierwszego seta, wygrywając zdecydowania 21:15. W drugiej partii jednak znów do głosu doszły Czeszki, które miały niewielką przewagę. W końcówce Kvapilova i Kubickova jeszcze ją powiększyły i wygrywając do 17 doprowadziły do tie-breaka. W nim nasze siatkarki już nie powtórzyły błędu z pierwszego meczu. Kontrolowały wydarzenia na boisku, zachowały też chyba więcej sił i po wygranej 15:12 i 2:1 w całym meczu mogły się cieszyć z awansu do finału turnieju w Izmirze. W nim zmierzą się w sobotę z Greczynkami, którym uległy w walce o pierwsze miejsce w grupie.

Czechy – Polska 1-2

Hermannova/Slukova CZE – Ceynowa/Łodej POL 0:2
walkower
Kvapilova/Kubickova CZE – Wojtasik/Kociołek POL 2:1
(19:21, 25:23, 16:14)
Kvapilova/Kubickova CZE – Wojtasik/Kociołek POL 1:2
(15:21, 21:17, 12:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę