Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Continental Cup: Polki lepsze od Czeszek, jest awans do ćwierćfinału

Continental Cup: Polki lepsze od Czeszek, jest awans do ćwierćfinału

Szesnaście reprezentacji krajowych rozpoczęło w Hadze walkę w turnieju finałowym Continental Cup. Stawką jest pierwsze miejsce, które daje awans na igrzyska olimpijskie w Tokio. W 1/8 finału biało-czerwone reprezentowane przez Katarzynę Kociołek i Kingę Wojtasik oraz Agatę Ceynową i Martę Łodej okazały się lepsze od Czeszek i awansowały do ćwierćfinału. W nim w walce o awans do najlepszej czwórki Polki zmierzą się w czwartek z Greczynkami.

Jako pierwsze na piasek wybiegły Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek, a ich rywalkami były Martina Williams i Marie-Sara Stochlova.

Pierwszy set spotkania był niezwykle zacięty. Raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na niewielkie prowadzenie, ale nikomu nie udało się zbudować większej przewagi. W końcówce więcej sił zachowały Czeszki, ustrzegły się błędów i wygrały 21:19.

Polki drugiego seta rozpoczęły o wiele odważniej. Rywalki miały problem z dobrymi zagrywkami naszych zawodniczek i przewaga biało-czerwonych rosła. Na przerwie technicznej wynosiła już pięć punktów (13:8) i reprezentantki Polski dowiozły ją do końca seta. Wygrały pewnie do 16, wyrównując tym samym stan spotkania. W tie-breaku Wojtasik i Kociołek nie spuściły z tonu i nadal prezentowały niezłą grę, a co najważniejsze, o wiele skuteczniejszą niż ich rywalki. Nasze siatkarki wygrały 15:8, całe spotkanie 2-1 i w dzięki temu Polska objęła prowadzenie w meczu.

W drugim spotkaniu Agata Ceynowa i Marta Łodej zmierzyły się z wyżej notowanymi Michaelą Kubickovą i Michalą Kvapilovą. Czeszki od początku narzuciły swój styl gry i odskoczyły na kilka punktów, ale biało-czerwone nie zamierzały odpuszczać. Cały czas próbowały odrobić straty, ostatecznie jednak przegrały pierwszego seta do 17. W drugim gra wyglądała podobnie. Czeszki cały czas miały niewielką przewagę, jednak nie mogły jej powiększyć i ciągle czuły na plecach oddech biało-czerwonych. Kubickova i Kvapilova nie dały się jednak dogonić i wygrały 21:18, a całe spotkanie 2-0. W meczu Polska – Czechy był więc remis.

O awansie do ćwierćfinału miał zadecydować wynik meczu, w którym Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek walczyły się z Michaelą Kubickovą i Michalą Kvapilovą. Mecz lepiej rozpoczął się dla biało-czerwonych, które zdołały wypracować sobie niewielką przewagę i schodziły na przerwę techniczną prowadząc 12:9. Po powrocie na boisko Czeszki pękły i przewaga naszych siatkarek zaczęła rosnąć (15:11, 17:10). Piłkę setową Kociołek i Wojtasik miały przy stanie 20:12 i od razu ją wykorzystały, obejmując prowadzenie w meczu.

Również drugi set rozpoczął się lepiej dla reprezentantek Polski. Nasze siatkarki prowadziły 4:2, potem 10:6 i 15:11. Ich przewaga była widoczna, zwłaszcza jeśli chodzi o zachowane siły i doświadczenie. Przy stanie 20:15 Polki miały piłkę meczową, ale długą i wyczerpującą wymianę zakończył autowy atak Kingi Wojtasik. Kolejną wymianę zakończył już skuteczny atak Katarzyny Kociołek i Polki wygrały 2-0, zapewniając drużynie awans do ćwierćfinału turnieju Continental Cup.