Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Continental Cup: Polacy pokonali Belgów i zagrają w finale

Continental Cup: Polacy pokonali Belgów i zagrają w finale

Reprezentacja Polski siatkarzy plażowych pokonała w półfinale turnieju Continental Cup w Baden rywali z Belgii i awansowała do finału. W nim w niedzielę biało-czerwoni zagrają ze Szwajcarami, których pokonali już w meczu grupowym. W rywalizacji z Belgami swoje mecze wygrali zarówno Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, jak i Maciej Rudol i Mikołaj Miszczuk, którzy po tie-breaku pokonali parę Koekelkoren/van Walle.

Jako pierwsi na boisko w rywalizacji półfinałowej wybiegli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy zmierzyli się z parą Deroey/Colson. Biało-czerwoni szybko odskoczyli rywalom w pierwszym secie na kilka punktów (11:8) i starali się utrzymać tę przewagę. W końcówce powiększyli ją nawet do sześciu punktów i ostatecznie pewnie wygrali 21:15.

W drugim secie biało-czerwoni znów na początku wypracowali sobie kilkupunktowe prowadzenie (10:7). Tym razem Belgowie walczyli dzielnie już do końca seta, ale nie udało im się odrobić strat. Kantor i Łosiak wygrali 21:18 i całe spotkanie 2:0, dając reprezentacji Polski prowadzenie w rywalizacji półfinałowej.

W drugim meczu rywalami Macieja Rudola i Mikołaja Miszczuka była para Koekelkoren/van Walle. Pierwszy set był niezwykle zacięty. Polacy mieli niewielką przewagę, ale nie mogli odskoczyć rywalom na więcej niż dwa punkty. Dopiero w końcówce Belgowie popełnili kilka błędów i to pozwoliło biało-czerwonym na wygraną 21:17. W drugim secie znów trwała wyrównana walka punkt za punkt. Tym razem to rywale mieli niewielką przewagę, a Rudol i Miszczuk musieli gonić. W końcówce nasi siatkarze obronili piłkę setową, doprowadzając do wyniku 19:20, jednak następna piłka należała do Belgów, którzy doprowadzili do tie-breaka.

W decydującej partii zacięta walka trwała do stanu 8:7 dla Polaków. Po zmianie stron boiska Rudol i Miszczuk odskoczyli rywalom na cztery punkty (13:9). Biało-czerwoni nie zmarnowali już tej przewagi. Wygrali 15:11 i całe spotkanie 15:11, co zakończyło rywalizację zwycięstwem reprezentacji Polski. W niedzielę nasi siatkarze zmierzą się w finale turnieju w Baden z reprezentacją Szwajcarii, którą pokonali w piątek w meczu grupowym.

Polska – Belgia 2-0

Kantor/Łosiak POL – Deroey/Colson BEL 2:0
(21:15, 21:18)
Rudol/Miszczuk POL – Koekelkoren/van Walle BEL 2:1
(21:17, 19:21, 15:11)