Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Continental Cup: Polacy pokonali Belgów i zagrają w finale

Continental Cup: Polacy pokonali Belgów i zagrają w finale

Reprezentacja Polski siatkarzy plażowych pokonała w półfinale turnieju Continental Cup w Baden rywali z Belgii i awansowała do finału. W nim w niedzielę biało-czerwoni zagrają ze Szwajcarami, których pokonali już w meczu grupowym. W rywalizacji z Belgami swoje mecze wygrali zarówno Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, jak i Maciej Rudol i Mikołaj Miszczuk, którzy po tie-breaku pokonali parę Koekelkoren/van Walle.

Jako pierwsi na boisko w rywalizacji półfinałowej wybiegli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy zmierzyli się z parą Deroey/Colson. Biało-czerwoni szybko odskoczyli rywalom w pierwszym secie na kilka punktów (11:8) i starali się utrzymać tę przewagę. W końcówce powiększyli ją nawet do sześciu punktów i ostatecznie pewnie wygrali 21:15.

W drugim secie biało-czerwoni znów na początku wypracowali sobie kilkupunktowe prowadzenie (10:7). Tym razem Belgowie walczyli dzielnie już do końca seta, ale nie udało im się odrobić strat. Kantor i Łosiak wygrali 21:18 i całe spotkanie 2:0, dając reprezentacji Polski prowadzenie w rywalizacji półfinałowej.

W drugim meczu rywalami Macieja Rudola i Mikołaja Miszczuka była para Koekelkoren/van Walle. Pierwszy set był niezwykle zacięty. Polacy mieli niewielką przewagę, ale nie mogli odskoczyć rywalom na więcej niż dwa punkty. Dopiero w końcówce Belgowie popełnili kilka błędów i to pozwoliło biało-czerwonym na wygraną 21:17. W drugim secie znów trwała wyrównana walka punkt za punkt. Tym razem to rywale mieli niewielką przewagę, a Rudol i Miszczuk musieli gonić. W końcówce nasi siatkarze obronili piłkę setową, doprowadzając do wyniku 19:20, jednak następna piłka należała do Belgów, którzy doprowadzili do tie-breaka.

W decydującej partii zacięta walka trwała do stanu 8:7 dla Polaków. Po zmianie stron boiska Rudol i Miszczuk odskoczyli rywalom na cztery punkty (13:9). Biało-czerwoni nie zmarnowali już tej przewagi. Wygrali 15:11 i całe spotkanie 15:11, co zakończyło rywalizację zwycięstwem reprezentacji Polski. W niedzielę nasi siatkarze zmierzą się w finale turnieju w Baden z reprezentacją Szwajcarii, którą pokonali w piątek w meczu grupowym.

Polska – Belgia 2-0

Kantor/Łosiak POL – Deroey/Colson BEL 2:0
(21:15, 21:18)
Rudol/Miszczuk POL – Koekelkoren/van Walle BEL 2:1
(21:17, 19:21, 15:11)

Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.