Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Continental Cup: Polacy lepsi od Duńczyków w pierwszym meczu

Continental Cup: Polacy lepsi od Duńczyków w pierwszym meczu

W austriackim Baden reprezentanci Polski rozpoczęli walkę o awans do turnieju finałowego Continental Cup. W pierwszym meczu w grupie B ich rywalami byli Duńczycy. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pokonali 2:0 parę Abell/Hovmann, chociaż nie obyło się bez kłopotów. W drugim meczu Maciej Rudol i Mikołaj Miszczuk pewnie triumfowali w meczu z parą Brinck/Thomsen. W piątek wieczorem biało-czerwoni zagrają o pierwsze miejsce w grupie ze Szwajcarami.

Pierwszymi rywalami w grupie B biało-czerwonych byli reprezentanci Danii. W pierwszym meczu Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zmierzyli się z Kristofferem Abellem i Nicolaiem Hovmannem. Niespodziewanie Duńczycy sprawili naszym siatkarzom sporo kłopotu.

Już w pierwszym secie rywale pokazali, że nie będą łatwą przeszkodą do przejścia. Reprezentanci Polski mieli sporo kłopotów, zacięta walka trwała niemal od początku do samego końca. W ostatnich piłkach pierwszego seta w grze na przewagi zdecydowało doświadczenie naszych siatkarzy, którzy pokonali przeciwników 27:25. Również w drugim secie Kantor i Łosiak nie mieli łatwo. Tym razem jednak obeszło się bez nerwów w końcówce, w której to Polacy odskoczyli rywalom i wygrali 21:18, w całym meczu 2:0 i objęliśmy prowadzenie w rywalizacji z Danią.

W drugim meczu Maciej Rudol i Mikołaj Miszczuk zmierzyli się z Jacobem Brinckiem i Danielem Thomsenem. W tym spotkaniu na szczęście obyło się bez emocji. Polacy szybko znaleźli sposób na rywali i odrzucając ich zagrywką os siatki kontrolowali spotkanie. W pierwszym secie szybko odskoczyli przeciwnikom i spokojnie do końca seta utrzymali prowadzenie, wygrywając do 15. W drugiej partii Duńczycy próbowali nawiązać walkę, ale w końcówce byli bez szans. Rudol i Miszczuk wygrali do 16 i całe spotkanie 2:0, kończąc tym samym rywalizację polsko-duńską.

Polska – Dania 2-0

Kantor/Łosiak POL – Abell/Hovman DEN 2:0
(27:25, 21:18)
Rudol/Miszczuk POL – Brinck/Thomsen DEN 2:0
(21:15, 21:16)

Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.