Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Continental Cup: Druga wygrana Polaków, są już w półfinale

Continental Cup: Druga wygrana Polaków, są już w półfinale

W meczu o pierwsze miejsce w grupie B Continental Cup w Izmirze Polacy poradzili sobie z rywalami ze Szwajcarii wygrywając oba mecze. Dzięki temu awansowali bezpośrednio do ćwierćfinału i podobnie jak Austriacy zagwarantowali sobie już miejsce w pierwszej piątce, która uzyska awans z turnieju w Baden do finału Continental Cup, który rozegrany zostanie pod koniec czerwca w Hadze.

Po wygranej z Duńczykami w pierwszym meczu biało-czerwoni po południu rywalizowali z reprezentacją Szwajcarii. Stawką było pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans do półfinału turnieju Continental Cup w austriackim Baden.

Pierwszy odbył się mecz Adriana Heidricha i Mirco Gersona z Mikołajem Miszczukiem i Maciejem Rudolem. To Szwajcarzy byli faworytami, ale nasi młodzi siatkarze podeszli do tego meczu bez kompleksów. Od początku walczyli z wyżej notowanymi rywalami jak równy z równym, niestety w końcówce pierwszego seta, rozgrywanej na przewagi, więcej szczęścia mieli rywale. Heidrich i Gerson wygrali 23:21 i objęli prowadzenie. W drugim secie również do pewnego momentu trwała wyrównana walka, potem jednak biało-czerwoni odskoczyli przeciwnikom i nie dali się już dogonić. Miszczuk i Rudol zwyciężyli do 18 i doprowadzili do tie-breaka. W decydującej partii nie brakowało emocji. Ku zaskoczeniu wszystkich to Polacy po ostatniej piłce mogli wznieść ręce do góry w geście triumfu. Pokonali Szwajcarów 15:13 i 2:1 w całym spotkaniu.

W drugim pojedynku Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zmierzyli się z Marco Krattigerem i Florianem Breerem. Szwajcarzy długo stawiali zacięty opór i w końcówce pierwszego seta doprowadzili do gry na przewagi. Kolejne dwie wymiany padły łupem naszych siatkarzy i to oni cieszyli się z wygranej w pierwszym secie. W drugiej partii Kantor i Łosiak wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Rywale próbowali ambitnie odrabiać straty, ale biało-czerwoni nie pozwolili im na wiele. Pewnie wygrali 21:16 i cały mecz 2:0, kończąc drugim meczem rywalizację polsko-szwajcarską.

Reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce w grupie B i podobnie jak Austriacy z grupy A awansowała już bezpośrednio do półfinału. Oznacza to również, że zapewniła sobie miejsce premiowane awansem do turnieju finałowego Continental Cup w Holandii. O tym, z kim zmierzy się w sobotę w półfinale zadecyduje baraż pomiędzy Belgami a zwycięzcą meczu Dania-Serbia.

Szwajcaria – Polska 0-2

Heidrich/Gerson (SUI) – Rudol/Miszczuk POL 1:2
(23:21, 18:21, 13:15)

Krattiger/Breer SUI – Kantor/Łosiak POL 0:2
(20:22, 16:21)