Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Co zamiast Ligi Narodów? PZPS wychodzi z inicjatywą

Co zamiast Ligi Narodów? PZPS wychodzi z inicjatywą

fot. Klaudia Piwowarczyk

W piątek FIVB oficjalnie poinformowała o odwołaniu Ligi Narodów w 2020 roku. Taka decyzja została podjęta na podstawie rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa i braku możliwości przeprowadzenia bezpiecznych zawodów. W tej sytuacji nie odbędzie się także Challenger Cup kobiet i mężczyzn. PZPS w porozumieniu z trenerami obydwu kadr narodowych aktywnie rozważa różne warianty przebiegu tegorocznego sezonu reprezentacyjnego. 

Przypomnijmy, że pierwotnie rywalizacja siatkarek w Lidze Narodów w tym roku miała rozpocząć się 19 maja, a siatkarze do rywalizacji mieli przystąpić od 22 maja. Jednak plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Przez nią początkowo podjęto decyzję o zawieszeniu rozgrywek. Planowano, aby odbyły się po igrzyskach olimpijskich. Jednak ich przełożenie na kolejny rok oraz pogłębiająca się pandemia na świecie ostatecznie zmusiły FIVB do odwołania rozgrywek w tym roku. Nie odbędą się także dwa turnieje Challenger Cup, które miały zostać rozegrane w Gondomar (Portugalia) i Zadarze (Chorwacja), a Słowenia (wśród mężczyzn) i Kanada (wśród kobiet), które wywalczyły prawo rywalizacji w Lidze narodów 2020, zagrają w niej w przyszłym roku.– Wspólnie z naszymi partnerami zbadaliśmy wszystkie możliwości przeprowadzenia Ligi Narodów 2020. Wyjątkowość tych rozgrywek polega na tym, że są one globalnym wydarzeniem, z którego cieszą się nie tylko siatkarki i siatkarze, ale także fani siatkówki na całym świecie. Ale to, co było siłą Ligi Narodów, w dobie pandemii zwiększa ryzyko. Byłoby zatem nieroztropne, a nawet nieodpowiedzialne, abyśmy kontynuowali te rozgrywki, nie mogąc zapewnić bezpieczeństwa wszystkim stronom – powiedział prezydent FIVB, Ary Graça, który liczy, że przyszłoroczna edycja Ligi Narodów przyniesie wiele emocji. – Skupiamy się już na Lidze Narodów 2021. Wiem, że sportowcy zrobią wszystko, aby jak najlepiej przygotować się do tych rozgrywek. Nie mam wątpliwości, że przyszły rok będzie bardzo ekscytujący pod względem siatkarskim – dodał.

Polski Związek Piłki Siatkowej, w porozumieniu z trenerami obydwu kadr narodowych Jackiem Nawrockim i Vitalem Heynenem, aktywnie rozważa różne warianty przebiegu tegorocznego sezonu reprezentacyjnego. Utrzymywany jest bieżący kontakt z wybranymi federacjami europejskimi. Prowadzone rozmowy mają na celu  doprowadzenie do organizacji spotkań lub turniejów towarzyskich narodowych kadr żeńskich i męskich. Zainteresowanie inicjatywą PZPS jest bardzo duże. Największym wyzwaniem jest tu oczywiście zachowanie wszelkich rygorów i obostrzeń związanych z walką z COVID-19, dlatego związek pozostaje w stałej relacji z Ministerstwem Sportu, aby monitorować i wspierać działania związane z przywróceniem w kraju rywalizacji sportowej. Nie ustają prace nad przygotowaniami do organizacji w przyszłym roku w Polsce mistrzostw Europy siatkarzy oraz w roku kolejnym mistrzostw świata siatkarek.

Dobrą informacją dla fanów siatkówki jest możliwość wymiany biletów zakupionych na tegoroczną odwołaną edycję VNL na vouchery, które będą upoważniały do uzyskania wejściówek na inne wydarzenia organizowane przez PZPS m.in. mistrzostwa Europy 2021 oraz kolejną edycję Siatkarskiej Ligi Narodów. Kibice, którzy zdecydują się na ten gest solidarnościowy w stosunku do Polskiej Siatkówki otrzymają niepowtarzalną możliwość nabycia biletów w przedsprzedaży wraz z dodatkowym rabatem oraz pakietem siatkarskich upominków.

źródło: fivb.org, pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę