Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Co dalej z pierwszoligowym KSZO?

Co dalej z pierwszoligowym KSZO?

fot. mosir.ostrowiec.pl

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce odbędzie się walne posiedzenie siatkarskiego KSZO, które przyjmie sprawozdanie finansowe za 2018 rok. Spodziewane jest także przyjęcie rezygnacji prezesa Mirosława Buszkiewicza. Najprawdopodobniej nastąpi też zakończenie działalności spółki sportowej i tym samym siatkarki nie wystąpią w przyszłym sezonie w I lidze.

Wystąpią za to, jako KSZO SMS, w rozgrywkach II ligi. Zapewne wszyscy chcielibyśmy, by niejako w nowej formule środowisku siatkarskiemu udało się zbudować silny klub, kontynuować i rozwijać tradycje siatkarskie KSZO, dostarczając kibicom emocji sportowych, a nade wszystko promować siatkówkę na terenie miasta, regionu i kraju, budując przy tym odpowiednie warunki do szkolenia młodzieży i dążąc do uzyskania jak najlepszych wyników sportowych.

Kibicom marzy się, by klub w II lidze wdrożył standardy zarządzania klubem, które pozwolą na pozyskanie sponsorów i zbudowanie budżetu umożliwiającego odnoszenie sukcesów sportowych. Osiągnięcie tych celów będzie możliwe dzięki stworzeniu przez KSZO wraz ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim zintegrowanego programu szkolenia. Co roku przynajmniej trzy, najbardziej wyróżniające się zawodniczki SMS powinny być włączane do szerokiej kadry seniorskiego zespołu. Efektywne szkolenie młodzieży powinno umożliwić jej rywalizację na możliwie jak najwyższym poziomie z głównym celem zasilenia drużyn seniorskich i umożliwienia im osiągnięcia jak najlepszych wyników sportowych.

Znajdujemy się w momencie, gdy sport jest zamrożony, ale taki reset być może jest przydatny do tego, by o funkcjonowaniu klubu i zapewnieniu mu tak organizacyjnego, jak i finansowego wsparcia zaczęły już rozmawiać władze klubu z oboma samorządami i dyrekcją SMS tak, abyśmy od nowego sezonu mogli już tylko skupić się wyłącznie na sportowej rywalizacji…

Więcej w Gazecie Ostrowieckiej

źródło: Gazeta Ostrowiecka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved