Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Witold Chwastyniak: Interesuje mnie, żeby chłopcy w każdym meczu walczyli

Witold Chwastyniak: Interesuje mnie, żeby chłopcy w każdym meczu walczyli

fot. Marek Osuchowski - tauron1liga.pl

Zespoły I ligi mężczyzn zakończyły kolejny tydzień przygotowań do nowego sezonu. – Na zgranie na pewno potrzeba czasu, bo w większości zespół się zmienił i tu jest problem. Dlatego zaplanowaliśmy dużą liczbę sparingów, które będziemy wykorzystywać na zgranie się. Do ligi jeszcze jest sporo czasu. Myślę, że zdążymy do pierwszego meczu – powiedział na łamach mediów społecznościowych klubu trener Witold Chwastyniak.

PSG KPS Siedlce zakończył kolejny tydzień przygotowań do sezonu 2023/2024. – Kończymy teraz trzeci tydzień przygotowań. Naszym celem będzie w każdym meczu walczyć o zwycięstwo. Celem, który sobie postawiliśmy, jest dostać się do play-off i tam próbować coś zamieszać. Cele są oczywiście ambitne. Interesuje mnie, żeby chłopcy w każdym meczu walczyli, dawali z siebie wszystko tak, jak pokazują to w okresie przygotowawczym. Są bojowo nastawieni, na każdym treningu dają z siebie maksa. Do tej pory jestem całkowicie zadowolony – powiedział trener Witold Chwastyniak.

Dużo sparingów przed KPS-em Siedlce

Drużyna z Siedlec przeszła rewolucję kadrową. W KPS-ie zostało tylko dwóch zawodników – libero Adrian Potera oraz przyjmujący Arkadiusz Kościółek. Skład na przyszły sezon składa się głównie z młodych siatkarzy. – Zespół jest młody. Na zgranie na pewno potrzeba czasu, bo w większości zespół się zmienił i tu jest problem. Dlatego zaplanowaliśmy dużą liczbę sparingów, które będziemy wykorzystywać na zgranie się. Do ligi jeszcze jest sporo czasu. Myślę, że zdążymy do pierwszego meczu – stwierdził szkoleniowiec siedlczan.

Sezon 2023/2024 rozpocznie się w połowie września. Pierwszy mecz siedlczan zaplanowano na 16 września. KPS zagra na wyjeździe z AZS-em AGH Kraków. Tydzień później we własnej hali podejmie PZL LEONARDO Avię Świdnik. Zanim jednak odbędą się ligowe mecze, siedlczan czeka seria sparingów. Pierwszym rywalem KPS-u będzie REA BAS. – Już w najbliższy piątek zagramy u siebie sparing z BAS-em Białystok, a w sobotę rewanż na wyjeździe. Potem będziemy grali mecze kontrolne u siebie z bydgoszczanami, białostoczanami i tomaszowianami. Następnie wyjeżdżamy na turniej do Bydgoszczy. Tydzień przed ligą zagramy turniej w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie będzie MKS Będzin, Lechia, my i SMS Spała – wyznał trener.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: KPS Siedlce - Facebook, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved