Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Chrobry wygrał turniej w Międzyrzeczu

Chrobry wygrał turniej w Międzyrzeczu

Siatkarze Chrobrego Głogów okazali się najlepsi w turnieju rozgrywanym w weekend w Międzyrzeczu. Druga lokata przypadła gospodarzom, a na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny z Żagania, Szczecina i Zielonej Góry.

W miniony weekend w Międzyrzeczu było sporo grania. Odbył się bowiem Memoriał Pajora i Dziekanowskiego, w którym zagrało aż pięć drugoligowych zespołów. Wśród nich były Chrobry Głogów, Orzeł Międzyrzecz, Sobieski Żagań, Stalpro Szczecin i AZS Zielona Góra. Najlepsi w zmaganiach okazali się spadkowicze z I ligi, którzy nie przegrali żadnego meczu. Na drugiej lokacie uplasowali się gospodarze, którzy ponieśli tylko jedną porażkę.Jest ciężko. Czujemy w nogach przygotowania, ale nasza gra już fajnie wygląda. Musimy jeszcze popracować nad kilkoma mankamentami i nasza gra będzie jeszcze lepiej wyglądała. Musimy popracować przede wszystkim nad przyjęciem, komunikacją na linii blok-obrona i lepiej zgrać się z rozgrywającym – powiedział Mariusz Szulikowski, skrzydłowy drużyny z Międzyrzecza.

Trzecia lokata przypadła Sobieskiemu, który musiał uznać wyższość Chrobrego i Orła, ale za to pokonał Stalpro i AZS w trzech setach. – Zakończyliśmy turniej na trzecim miejscu. Mogło być lepiej, ale jest to taki etap, w którym nie przykładamy wielkiej wagi do wyników. Po prostu cieszymy się, że mieliśmy możliwość pogrania w Międzyrzeczu. Zagraliśmy dużo setów, mamy sporo materiału do analizy – podkreślił przyjmujący Sobieskiego Mikołaj Głowacki.

Z jedną wygraną na koncie zmagania zakończyli szczecinianie, a zielonogórzanie ponieśli same porażki, wygrywając zaledwie jednego seta. – Wyniki nas na pewno nie cieszą. Niestety przegraliśmy wszystkie mecze, ale w każdym z nich dawaliśmy z siebie wszystko. Poszczególne drużyny były mocne, więc nam było ciężko jako mniej doświadczonym zawodnikom. Jednak ostatnie rozegrane spotkania dały nam sporo doświadczenia. Na pewno wyciągniemy z nich odpowiednie wnioski. Do sezonu mamy jeszcze kilkanaście dni, więc na pewno na treningach będziemy się jeszcze zgrywać – zaznaczył Mateusz Janus, przyjmujący zielonogórskich akademików.

źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved