Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Chrobry Głogów najlepszy w Memoriale Zdzisława Roli

Chrobry Głogów najlepszy w Memoriale Zdzisława Roli

fot. SPS Chrobry Głogów

W Nowej Soli w czwartek odbyła się już trzecia edycja Memoriału Zdzisława Roli. Najlepszy w zmaganiach okazał się Chrobry Głogów, który pokonał Olimpię Sulęcin oraz Astrę Nowa Sól. Dla pierwszoligowców była to doskonała okazja, aby wrócić do meczowego rytmu po świętach.

Przerwę od grania o ligowe punkty pierwszoligowcy wykorzystują nie tylko na treningi, ale również na sparingowe granie. W czwartek w Nowej Soli odbył się już po raz trzeci Memoriał Zdzisława Roli. Wzięły w nim udział trzy zespoły z zaplecza PlusLigi – Astra, Chrobry i Olimpia.Zmagania wygrali głogowianie, którzy bez straty seta pokonali sulęcinian, a gospodarzom oddali tylko jedną partię. Druga lokata przypadła podopiecznym Norberta Śrona, którzy wygrali z Olimpią 3:0. – Może drugie miejsce nie do końca nas satysfakcjonuje, ale dopiero wracamy do pracy po świętach. Chcemy zbudować formę, bo po nowym roku czekają nas ciężkie boje. Potrzebowaliśmy tego turnieju, aby jak najwięcej pograć. Mogliśmy z tego turnieju wyciągnąć trochę więcej. W drugim meczu zagraliśmy mocniej zagrywką i lepiej blokowaliśmy. Właśnie o to nam chodzi, abyśmy zagrywką grali bardziej odważnie – powiedział kapitan Astry, Marcin Brzeziński.

Jej szkoleniowiec nie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników. Nie pokazał się na boisku chociażby Wadzim Pranko, który jest podstawowym środkowym Astry. – Od połowy listopada mamy duże kłopoty zdrowotne w zespole. Stąd też wzięły się niefortunne przegrane z Krispolem, KPS-em czy w tym ostatnim meczu z Lechią. Nie ma się jednak co usprawiedliwiać, bo każda drużyna ma swoje problemy. Chociaż osobiście szkoda mi chłopaków, bo wiem, ile serca wkładają w treningi. Ale jestem przekonany, że na koniec wypracujemy ten cel, który chcemy osiągnąć – stwierdził Norbert Śron, trener beniaminka I ligi.

Ze swojej postawy nie byli zadowoleni sulęcinianie, którzy oba spotkania przegrali w stosunku 0:3. – Zagraliśmy bardzo słabo. Byliśmy mało zmotywowani, aby wygrać chociażby jednego seta. Za słabo wyglądaliśmy w polu serwisowym – przyznał Damian Sobczak, który docenił możliwość sparowania z rywalami z I ligi w okresie przerwy świąteczno-noworocznej. – Trzech chłopaków jest chorych. W tym turnieju mogli zaprezentować się pozostali. Wydaje mi się, że był to dla nas najlepszy dzień treningowy jaki mieliśmy po świętach – dodał libero zespołu z Sulęcina.

Wyniki Memoriału Zdzisława Roli:
Chrobry Głogów – Astra Nowa Sól 2:1
(25:17, 25:21, 18:25)
Olimpia Sulęcin – Astra Nowa Sól 0:3
(21:25, 21:25, 19:25)
Chrobry Głogów – Olimpia Sulęcin 3:0
(25:21, 25:18, 25:18)

źródło: opr. własne, zachod.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę