Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Chrobry bez szans, pewny triumf BBTS-u

I liga M: Chrobry bez szans, pewny triumf BBTS-u

Starcie KGHM-u SPS-u Chrobrego Głogów z BBTS-em Bielsko-Biała zainaugurowało 23. kolejkę I ligi mężczyzn. Pewny triumf i komplet punktów zapisali na swoim koncie goście. Nie pozwolili oni rywalom na zbyt wiele, wygrywając spotkanie bez straty seta.

Dobre wejście BBTS-u

W inauguracyjnej partii inicjatywa początkowo leżała po stronie gospodarzy. To oni pierwsi objęli minimalne prowadzenie i utrzymywali je do wyniku 11:9. Wówczas siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała doprowadzili do wyrównania i po chwilowej wymianie punkt za punkt to oni zaczęli rywalom odskakiwać. Wkrótce ich przewaga była wyraźna (21:16). Mimo że gracze Chrobrego zdołali jeszcze nieco tę stratę zniwelować (19:21), to nie byli w stanie wybić z rytmu świetnie spisujących się przyjezdnych, którzy niebawem zamknęli seta (25:22).

Dominacja Gości

W drugiej odsłonie przyjezdni do początku nadawali ton wydarzeniom na boisku. Szybko zbudowali sobie wyraźną przewagę (7:2), która z każdą kolejną akcją tylko rosła. Niebawem bielszczanie prowadzili aż 12:3, a siatkarze z Głogowa mozolnie odrabiali straty. Dopiero w końcówce zdołali zniwelować je do czterech oczek, ale było już za późno na odwrócenie losów tej partii. BBTS wygrał ją ostatecznie 25:20.

Zacięta końcówka

Początek seta numer trzy był wymianą ciosów. Pierwsza na dwa oczka oddaliła się ekipa z Bielska-Białej (6:4). Nie poszła jednak za ciosem. Chwilę potem na prowadzeniu byli już bowiem siatkarze Chrobrego (9:7). Utrzymywali je do wyniku 14:11, kiedy trzy kolejne akcje padły łupem gości i gra znów się wyrównała. Głogowianie mieli jeszcze swoją szansę w końcówce, kiedy prowadzili 21:19, ale nie wykorzystali jej. Ostatnie akcenty tej partii znów należały do BBTS-u, który wygrywając 25:22 postawił w tym spotkaniu kropkę nad i.

KGHM SPS Chrobry Głogów – BBTS Bielsko-Biała 0:3
(22:25, 20:25, 23:25)

Chrobry: Skowronek, Gryc (6), Kowalewski (6), Bobrowski (9), Kaźmierczak (5), Balasz (5), Januszewski (libero) oraz Skorek (10)
BBTS: Siek (2), Janus (1), Dębski (12), Zawalski (5), Romać (14), Szwed (8), Biniek (libero) oraz Kopij (9), Puczkowski (2), Prokopiuk