Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Christian Aranda: To było niesamowite przeżycie

Christian Aranda: To było niesamowite przeżycie

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Moim wielkim marzeniem było wygranie spotkania na mistrzostwach świata właśnie w  tej hali i  jestem bardzo szczęśliwy, że tego dokonaliśmy. Kibice też byli niesamowici – wspierali nas jak dodatkowy zawodnik na boisku – powiedział po ograniu Bułgarów przyjmujący Meksyku Mauro Isaac Fuentes Rascon.

Siatkarze reprezentacji Meksyku na koniec zmagań w fazie grupowej sprawili sporą niespodziankę. Pokonali bowiem w granym na przewagi tie-breaku znacznie wyżej notowanych Bułgarów, co pozwoliło im zająć trzecie miejsce w „polskiej” grupie.Przed naszym ostatnim spotkaniem grupowym byliśmy bardzo skoncentrowani, wiedzieliśmy, jaka jest stawka tego meczu, dlatego podeszliśmy do tego tak, jak gdybyśmy rozgrywali finał mistrzostw świata. Chcieliśmy pokazać się z jak najlepszej strony, przedstawić światu meksykański styl gry w siatkówkę. W naszej ojczyźnie jest to całkiem popularna dyscyplina, wiele osób, w tym dzieci, ogląda nasze mecze – co motywuje nas jeszcze bardziej do ciężkiej pracy, bo chcemy zarazić je miłością do siatkówki – powiedział Christian Aranda, rozgrywający reprezentacji Meksyku.

Wielkim wydarzeniem była dla niego gra przed polską publicznością, której doping pomógł Meksykanom w odniesieniu zwycięstwa. – Kocham polską publiczność! Kiedy tłum zaczął skandować „Meksyk! Meksyk” – to bardzo dodawało nam skrzydeł i było naprawdę fantastycznym przeżyciem dla każdego z nas – dodał zawodnik meksykańskiej drużyny.

Mimo że wygrana z Bułgarami nie dała Meksykanom awansu do fazy pucharowej mistrzostw świata, to jednak mogli oni opuścić Katowice z podniesionymi głowami. – Moim wielkim marzeniem było wygranie spotkania na mistrzostwach świata właśnie w  tej hali i  jestem bardzo szczęśliwy, że dzisiaj tego dokonaliśmy. Bardzo chciałem zagrać dobre spotkanie – takie, po którym sam mógłbym sobie powiedzieć, że jestem z siebie zadowolony. Kibice też byli niesamowici – wspierali nas jak dodatkowy zawodnik na boisku – zaznaczył przyjmujący Meksyku Mauro Isaac Fuentes Rascon.

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę