Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Chemik zdominował mecz w Opolu

TL: Chemik zdominował mecz w Opolu

Niedzielne spotkanie 8. kolejki TAURON Ligi w Opolu można podzielić na dwie fazy. W pierwszych dwóch setach w pełni na boisku dominowały siatkarki Grupy Azoty Chemika Police. Znacznie ciekawiej było w trzeciej partii. Przez pewien czas UNI Opole prowadziło wyrównaną walkę, ale również w tej odsłonie gospodynie przegrały.

Pełna dominacja policzanek

Pierwsze akcje były przedłużone, ale padały łupem policzanek. Punktowanie opolanek otworzyła zagraniem z prawego skrzydła Oliwia Sieradzka (1:3). Ręki w ataku nie wstrzymywała Elizabet Inneh-Varga (3:7). Gospodynie miały problem z przyjęciem, co rzutowało na ich skuteczność w ataku. Po kontrataku Salihy Sahin interweniował trener Vettori (3:9). Kolejną serię policzanki zaliczyły przy zagrywkach Marleny Kowalewskiej, przy stanie 4:12 drugi czas wykorzystał opolski szkoleniowiec. Mimo podwójnej zmiany postawa opolanek nie poprawiała się. Policzanki kontrolowały grę. Gdy Agnieszka Korneluk dołożyła asy było już 19:7. Gospodynie głównie punktowały po zepsutych zagrywkach przeciwniczek. Inneh-Varga zagraniem po bloku zakończyła jednostronną odsłonę.

Po bloku na Orzyłowskiej Chemik prowadził 4:0, szybko interweniował trener Vettori. Dopiero po przerwie skutecznie zaatakowała Sieradzka. Gospodynie miały problem z wyprowadzeniem skutecznej akcji, dobrze funkcjonował policki blok. Serię przy zagrywkach Dominiki Pierzchały zakończyła dopiero po kolejnym czasie dla opolskiego atakiem po skosie trenera Ana Karina Olaya (5:14). Mimo wyraźnej przewagi przyjezdne nie traciły koncentracji. W dalszej faize seta nastąpiła seria przy zagrywkach Korneluk. Gdy przechodzącą piłkę wykorzystała Natalia Mędrzyk było już 20:7. W końcówce opolanki zdobyły jeszcze kilka punktów, ale rywalki i tak wygrały wyraźnie. Partię zamknął blok na Pamule.

Nowe wejście opolanek

W trzecim secie początkowo trwała zacięta walka. Po błędzie na siatce Korneluk po raz pierwszy w tym meczu o czas poprosił trener Fenoglio (7:6). W kolejnej akcji opolanki dołożyły blok na Sahin. Policzanki za sprawą dobrej postawy Inneh-Vargi szybko ponownie doprowadziły do remisu. Opolska ofensywa opierała się na Sieradzkiej (13:13). Ataki Sahin i Mędrzyk wyprowadziły Chemika na prowadzenie 15:13 i o czas poprosił trener Vettori. Seria przy zagrywkach Pierzchały trwała. Gdy środkowa dołożyła asa, ponownie przerwę wykorzystał opolski szkoleniowiec (13:19). Po przerwie skutecznie kiwnęła Marta Orzyłowska. Przyjezdne do końca kontrolowały grę. Po asie Sahin Chemik miał kolejne piłki meczowe. Blok na Zaroślińskiej-Król dał ostatni punkt przyjezdnym.

MVP: Elizabet Inneh-Varga

UNI Opole – Grupa Azoty Chemik Police 0:3
(12:25, 11:25, 16:25)

UNI: Orzyłowska (4), Olaya (8), Pamuła (3), Połeć (3), Sieradzka (11), Bińczycka (1), Adamek (libero) oraz McCall, Janicka (1), Zaroślińska-Król (1) i Kecher
Chemik: Inneh-Varga (16), Kowalewska (3), Korneluk (10), Sahin (7), Pierzchała (5), Mędrzyk (14), Grajber-Nowakowska (libero)