Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Chemik wrócił do treningów po kwarantannie

Chemik wrócił do treningów po kwarantannie

fot. Grupa Azoty Chemik Police, lsk

W piątek o północy skończyła się kwarantanna siatkarek Grupy Azoty Chemik Police, a w niedzielę pierwszy raz po 11-dniowej przerwie mistrzynie Polski spotkały się na wspólnym treningu.

Do inauguracji sezonu pozostało już tylko kilka dni i przed sztabem szkoleniowym spore wyzwanie, aby zespół od pierwszej ligowej kolejki był w odpowiedniej dyspozycji.Dziesięć dni przerwy to okres do przeżycia, jeśli bierzemy pod uwagę siatkówkę. Problem stanowi fakt, że zakończymy kwarantannę, a do rozpoczęcia oficjalnego grania zostanie mało czasu. W pierwszych tygodniach nowego sezonu musimy być uważni, chcemy uniknąć kontuzji. Mamy profesjonalny sztab i zawodniczki, jestem przekonany, że poradzimy sobie z tym problemem – mówił jeszcze w czasie przymusowej przerwy trener Chemika Ferhat Akbas. 

Z uwagi na kwarantannę nie odbył się zaplanowany w miniony piątek mecz o Superpuchar. Chemik spotkanie z Developresem Rzeszów o to trofeum rozegra 2 grudnia. Tym samym inauguracją sezonu dla Chemika i pierwszym, oficjalnym meczem po ponad półrocznej przerwie będzie piątkowy, wyjazdowy pojedynek ligowy z DPD Legionovią.

Dla ekipy z Legionowa ostatnim sprawdzianem formy przed starciem z Chemikiem był sparing z ŁKS-em Commercecon Łódź, prowadzonym przez byłego szkoleniowca Chemika Giuseppe Cuccariniego. Legionovia przegrała go 1:4.

źródło: Kurier Szczeciński

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved