Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Challenger Cup: Turnieje w Chorwacji i Portugalii

Challenger Cup: Turnieje w Chorwacji i Portugalii

fot. Klaudia Piwowarczyk

Światowa Federacja Piłki Siatkowej potwierdziła, że turnieje Challenger Cup w przyszłym roku zostaną rozegrane w Chorwacji i Portugalii. O awans do Ligi Narodów siatkarki powalczą z Zadarze, a siatkarze w Gondomar.  

Przypomnijmy, że co roku najsłabsza drużyna Ligi Narodów wypada z elity, a na jej miejsce „wskakuje” zespół, który okazał się najlepszy w turnieju Challenger Cup. W 2019 roku rywalizację w nim wśród kobiet wygrały Kanadyjki, które w finale wykazały wyższość nad Czeszkami, natomiast w rywalizacji mężczyzn Słowenia okazała się lepsza od Kuby.Jednak zarówno Słoweńcy, jak i Kanadyjki nie miały możliwości debiutu w Lidze Narodów w tym roku ze względu na pandemię koronawirusa, która sprawiła, że rozgrywki zostały odwołane. Mają się odbyć w 2021 roku, a ponownie najsłabsze zespoły pożegnają się z Ligą Narodów.

Światowa Federacja Piłki Siatkowej potwierdziła, że turnieje kwalifikacyjne do Ligi Narodów 2022 zostaną rozegrane w kolejnym roku w Chorwacji i Portugalii. Zadar i Gondomar mają być miejscami rozgrywania Challenger Cup, a same turnieje zaplanowano w dniach 30 czerwca – 4 lipca.

Zarówno w rywalizacji kobiet, jak i mężczyzn weźmie udział sześć zespołów. Wśród nich będą gospodarze turniejów (Chorwacja u kobiet i Portugalia u mężczyzn), dwie najlepsze drużyny Złotej Ligi Europejskiej 2021, a pozostałe trzy miejsca zajmą trzy najwyżej sklasyfikowane drużyny w rankingu FIVB (z dnia 31 marca 2021 roku), które nie będą brały udziału w Lidze Narodów w 2021 roku, a dokładniej najwyżej sklasyfikowana drużyna strefy NORCECA (kobiety i mężczyźni), najwyżej sklasyfikowana drużyna AVC (kobiety) i CAVB (mężczyźni), najwyżej sklasyfikowana drużyna CSV lub CAVB (kobiety) i AVC lub CSV (mężczyźni).

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved