Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Challenger Cup M: Turcja zagra w Lidze Narodów, Ukraińcy z brązem

Challenger Cup M: Turcja zagra w Lidze Narodów, Ukraińcy z brązem

Reprezentacja Turcji zagra w przyszłorocznej edycji Ligi Narodów. Ekipa znad Bosforu nie bez problemów pokonała w finale Challenger Cup gospodarzy turnieju – Katarczyków. O zwycięstwie decydował bowiem dopiero tie-break. O wiele mniej emocji przyniosło spotkanie o brąz, w którym Ukraina bez większych problemów pokonała kadrę Chile.

BRĄZ BEZ NIESPODZIANKI

Nie było niespodzianki w meczu o 3. miejsce Challanger Cup. Reprezentacja Ukrainy, która była blisko awansu do finału turnieju, przegrywając 2:3 z Turcją, w meczu o 3. miejsce nie dała szans Chile.

Od początku do końca spotkanie kontrolowali podopieczni Ugisa Krastinsa, którzy potrzebowali zaledwie 66 minut, aby rozprawić się z Chile. Tylko w premierowej odsłonie Chile było w stanie przekroczyć granicę 20 oczek, w kolejnych od początku do końca dominowali nasi wschodni sąsiedzi.

Do zwycięstwa swój zespół poprowadził Wasyl Tupczij. Atakujący zdobył 12 punktów, do 8 w ofensywie dołożył 4 bloku. Mocnym punktem Ukraińców okazali się środkowi, zarówno Jurij Semeniuk, jak i Dima Teriomienko zapisali na swoim koncie po 10 oczek. Liderem Chile był Parraguirre, który wywalczył 19 punktów.

Chile – Ukraina 0:3
(21:25, 19:25, 18:25)

KATARCZYCY STAWILI OPÓR

Dość zaskakująco zakończył się finał Challenger Cup. W pierwszym secie gospodarze turnieju w Dosze wyraźnie przegrali (13:25), ale kolejne partie nie były już tak szybkie. Katarczycy wyrównali stan rywalizacji (25:21), ale już kolejny set padł łupem Turków (18:25). To jednak nie zniechęciło reprezentacji Kataru, która była w stanie ponownie doprowadzić do remisu. I choć początek decydującego seta był wyrównany (5:5), to w jego kolejnej fazie inicjatywę przejęli Turcy, którzy wygrali dość pewnie  15:9.

Dla reprezentacji Turcji najwięcej punktów zdobył Adis Lagumdzija  – 21, 18 dołożył Efre Bayram. W zespole z Kataru dobrze spisał się – Mubarak Dahi Hammad, który finałowe spotkanie zakończył z dorobkiem 12 oczek.

Katar – Turcja 2:3
(13:25, 25:21, 18:25, 25:22, 9:15)