Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Challenger Cup M: Kuba pierwszym finalistą

Challenger Cup M: Kuba pierwszym finalistą

fot. FIVB

Za nami pierwszy półfinał Challenger Cup, w którym reprezentacja Czech zmierzyła się z Kubą. Ekipa z Europy okazała się dużo słabsza, zwłaszcza w bloku i ataku i przegrała w trzech szybkich setach. Kuba tym samym powalczy o miejsce w Lidze Narodów 2023. W drugim półfinale Korea Południowa zmierzy się z Turcją.

Spotkanie lepiej otworzyła reprezentacja Czech, która wypracowała sobie już sześciopunktową przewagę (9:3). Kubańczycy wykorzystywali swoje warunki fizyczne i prezentowali się dobrze w ataku i bloku, co im pozwoliło zbliżyć się na dwa oczka (9:11). Czesi wykorzystując między innymi błędy rywali znów powiększyli przewagę  (14:9).  Rywale jednak podjęli wszelkie wysiłki, aby doprowadzić do wyrównania i udało im się to przy stanie 16:16. Od stanu 18:18 siatkarze z Ameryki Środkowej zdobyli kilka punktów z rzędu (22:18) i choć w końcówce Czesi zbliżyli się na jeden punkt, to set padł łupem Kubańczyków.Od prowadzenia 4:1 rozpoczęli seta numer dwa reprezentanci Kuby, a po chwili było już 8:2.  Czesi od początku zostali zdominowani przez dobrze grających w ataku i bloku przeciwników.  W pewnym momencie Kuba prowadziła już 14:4. Reprezentacja z Europy nie miała nic do powiedzenia w tej partii (6:19). W końcówce w szeregi Kubańczyków wkradła się dekoncentracja, pojawiły się błędy, dodatkowo Czesi zaczęli grać lepiej, co pozwoliło im nieco się zbliżyć (18:23). Dwie ostatnie akcje należały jednak do Kuby.

W trzeciej odsłonie Kuba prowadziła 4:1, ale Czesi szybko wyrównali na 5:5. Kubańczycy ponownie jednak zbudowali przewagę (9:6, 12:7), to oni dyktowali warunki gry i nie pozwalali Czechom przebić się przez swój blok (16:9, 18:10).  Siatkarze z Ameryki Środkowej pewnie zmierzali po awans do finału (22:14). Ostatecznie pozwolili Czechom zdobyć zaledwie 18 punktów.  Na uwagę zasługuje ich gra blokiem. W całym meczu Kuba zdobyła tym elementem 16 punktów przy 5 rywali, atakiem Kuba zdobyła 41 punktów, Czechy -28. Wysoka różnica w tych dwóch elementach zamaskowała nieco błędy własne, których Kuba popełniła 22, Czesi – 16.

Kuba – Czechy 3:0
(25:22, 25:18, 25:18)

Składy zespołów:
Kuba: Mergarejo (10), Concepcion (6), Herrera (14), Goide (4), Alonso (8), Lopez (17), Garcia (libero) oraz Taboada
Czechy: Zajicek (5), Licek (11), Galabov (3), Sotola (8), Bartunek, Spulak (6),  Monik (libero) oraz Kunc (libero), Srb (2), Svoboda, Sedlacek, Indra (1)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę