Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup M: Projekt zagra w finale!

Challenge Cup M: Projekt zagra w finale!

Projekt Warszawa należycie wywiązał się z roli faworyta w rewanżowym spotkaniu półfinału Pucharu Challenge. Warszawianie wygrali we własnej hali z Akaa Volley 3:1 i tym samym awansowali do wielkiego finału tych rozgrywek. W decydującym dwumeczu ekipa z Polski zagra z Vero Volley Monza. MVP meczu wybranego Igora Grobelnego.

Dobry początek Projektu

Inauguracyjny set od lekkiej przewagi rozpoczęli warszawianie (4:0). Następnie na pozycji rozgrywającego w Projekcie Warszawa nastąpiła zmiana – Jana Firleja zastąpił Maciej Stępień. Od tego momentu gra gospodarzy zaczęła wyglądać gorzej. Prowadzenie objęło również Akaa Volley (12:10). Dopiero w połowie seta sytuacja zaczęła się wyrównywać. (17:17).  Dzięki świetnej obronie Semeniuka i kontrze Bołądzia warszawskiej drużynie udało się uciec rywalom na dwa punkty (20:18). Dotknięcie siatki przez fiński zespół dał Projektowi Warszawa piłkę setową (24:20). Partię zakończył potrójny blok warszawskich siatkarzy.

Przebudzenie gości

Drugą odsłonę lepiej zaczęli fińscy gracze i po punktowym bloku było 3:1. Warszawscy gracze starali się jak najszybciej doprowadzić do wyrównania, ale drużyna Akaa Volley skutecznie im to uniemożliwiała. W końcu podopiecznym trenera Grabana udało się doprowadzić do wyrównania po 9. Gdy na tablicy było 13:11 dla Finów trener Graban poprosił o czas. Po przerwie sytuacja warszawskiej ekipy nie poprawiała się (17:12). Gra polskich zawodników stanęła, a ich gorszą dyspozycję świetnie wykorzystywali przeciwnicy (20:15). Projektowi Warszawa nie udało się już odrobić straty i partię asem serwisowym zakończył Sebastiana Pozo-Hernandeza (25:18).

Warszawa zagra finale

Kolejny set zaczął się już lepiej dla warszawskiej drużyny i po punktowym bloku było 3:1. Projekt Warszawa utrzymywał zdobyte na początku niewielkie prowadzenie i po ataku Bołądzia było 8:6. Dzięki dobrym zagrywkom Semeniuka Projekt odskoczył na cztery „oczka”. Podopieczni trenera Grabana utrzymywali przewagę do końca partii i po ataku Bołądzia z prawego było 23:17. Ostatni punkt w partii dał Projektowi as serwisowy Semeniuka (25:18).

Jako że dzięki wygranym dwóm setom Projekt Warszawa już z wynikiem 2:1 awansował do finału turnieju, obaj trenerzy sięgnęli w czwartej partii po swoich rezerwowych. W warszawskim zespole pojawił się między innymi Jakub Kowalczyk, Jędrzej Gruszczyński i Karol Borkowski. Gospodarze spotkanie w tym secie bardzo szybko wypracowali kilkupunktową przewagę i po ataku Borkowskiego było 11:7. Fińscy siatkarze starali się gonić wynik, jednak gospodarze skutecznie utrzymywali prowadzenie (18:11). Piłkę meczową warszawska drużyna otrzymała po kiwce Linusa Webera, a ostatni punkt zdobyli po autowym ataku Fina.

MVP: Igor Grobelny

Projekt Warszawa – Akaa Volley 3:1
(25:20, 18:25, 25:18, 25:17)

Składy drużyn:
Projekt: Firlej, Tillie (9), Wrona (3), Bołądź (19), Semeniuk (7), Grobelny (13), Wojtaszek (libero) oraz Kowalczyk, Stępień, Weber (1), Borkowski
Akaa: Jantti (2), Pozo-Hernandez (10), Pitkanen (5), Smidl (17), Heiskanen (12), Tyynismaa (7), Pineau (libero) oraz Iwanow, Taponen, Vuori, Rasanen