Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup M: Olympiakos Pireus z trofeum

Challenge Cup M: Olympiakos Pireus z trofeum

Siatkarze Olympiakosu Pireus triumfatorami Pucharu Challenge 2022/2023. W finałowej batalii dwukrotnie okazali się lepsi od Maccabi Tel-Aviv. Po zwycięstwie w pierwszym spotkaniu 3:0 w rewanżu również nie dali szans rywalom, ponownie pokonując ich bez straty seta i pewnie sięgając po trofeum.

Spotkanie lepiej rozpoczęli siatkarze z Izraela, którzy szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie. W pewnym momencie wygrywali już 10:6. Wówczas straty zaczęli odrabiać zawodnicy greckiej ekipy. Olympiakos doprowadził do remisu po 10, a chwilę potem miał już dwa oczka nadwyżki (12:10).  Wkrótce grecki zespół jeszcze bardziej przejął inicjatywę, odskakując rywalom na 18:13. W końcówce kontynuował dobrą grę. Nawet na moment nie dał wybić się z rytmu, pewnie wygrywając 25:16.

W drugiej partii Olympiakos szybko odskoczył na trzy oczka (3:0), ale siatkarze z Tel Awiwu odrobili stratę. Od stanu po 4 gra toczyła się punkt za punkt, a przy wyniku 8:8 na prowadzenie wysunęli się podopieczni Gala Galiliego (10:8). Nie utrzymali jednak przewagi długo, na dobre tory wrócili rywale i to oni znów zaczęli dominować na boisku. Niebawem wygrywali już różnicą czterech punktów (20:16). Tej przewagi już nie oddali, triumfując w tej partii 25:21 i zapewniając sobie zwycięstwo w tegorocznym Challenge Cup.

Początek seta numer trzy ponownie był walką punkt za punkt. Z czasem inicjatywę przejmować zaczęli siatkarze z Grecji. Najpierw wyszli na prowadzenie 5:3, by za chwilę powiększyć przewagę do czterech oczek (9:5). Podopieczni Alberto Giulianiego kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, z każdą akcją przybliżając się do końcowego triumfu (17:11). Ostatecznie rozbili w tej partii przeciwników do 16 i mogli cieszyć się ze zwycięstwa w rozgrywkach.

Olympiakos Pireus – Maccabi Tel-Aviv 3:0
(25:16, 25:21, 25:16)