Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup M: Halkbank Ankara i Narbonne Volley zmierzą się w finale

Challenge Cup M: Halkbank Ankara i Narbonne Volley zmierzą się w finale

Halkbank Ankara już po pierwszych dwóch setach meczu w Atenach zapewnił sobie miejsce w finale Challenge Cup siatkarzy. Turecki zespół ostatecznie wygrał rewanżowe spotkanie z Panathinaikosem 3:2. W drugiej parze półfinałowej ACH Volley Ljubljana pokonał 3:2 na wyjeździe Narbonne Volley i do rozstrzygnięcia kwestii awansu potrzebny był „złoty set”. Ten został wygrany przez francuski zespół 15:9 i to Narbonne zagra w finale.

W pierwszym półfinałowym meczu Challenge Cup siatkarzy Halkbank pokonał w Ankarze Panathinaikos Ateny 3:0 i w rewanżu potrzebował dwóch wygranych setów, by zapewnić sobie awans. Turecki zespół szybko rozstrzygnął tę kwestię, wygrywając dwie pierwsze partie w greckiej stolicy.

Mimo porażki w dwóch pierwszych setach i zaprzepaszczeniu szansy na awans kibice Wszechateńskich nie ustawali w dopingu i ponieśli swoich siatkarzy do wygranej w dwóch kolejnych partiach. – Dziękuję wszystkim fanom, byli niesamowici, nawet gdy przegraliśmy dwa pierwsze sety, zostali z nami wspierając zespół do końca. Staraliśmy się grać jak najlepiej, ale Halkbank to bardzo dobry zespół, mają doświadczonych graczy. Teraz skupimy się na pozostałych celach, czyli krajowym pucharze i mistrzostwie Grecji – powiedział po spotkaniu rozgrywający Panathinaikosu Alex Jacobsen.

Halkbank wygrał tie-breaka po zaciętej i emocjonującej końcówce 20:18 i całe spotkanie 3:2. – Cieszymy się z awansu do finału. Atmosfera w dzisiejszym meczu była niesamowita, dlatego po meczu oklaskiwałem kibiców Panathinaikosu – przyznał Fernando Hernandez Ramos z Halkbanku, który w trzech pierwszych setach zdobył 14 punktów, potem został zmieniony. W drużynie gospodarzy wyróżniał się Bram Van Den Dries (20 pkt.).

Panathinaikos Ateny (GRE) – Halkbank Ankara (TUR) 2:3
(19:25, 22:25, 30:28, 25:17, 18:20)

pierwszy mecz: 3:0 dla Halkbanku
awans do finału: Halkbank Ankara

W Ljubljanie ACH Volley przegrał pierwsze spotkanie półfinałowe z Narbonne Volley 2:3 i gdy w rewanżu po pierwszych dwóch setach przegrywał już we Francji 0:2, wydawało się, że kwestia awansu rozstrzygnie się bardzo szybko. Niesamowite emocje w końcówce trzeciego seta i wygrana gości 30:28 zmieniła tę optykę i emocje rozpoczęły się na nowo.

Słoweński zespół wygrał czwartego seta do 18, a gdy triumfował również w tie-breaku (15:13), straty z pierwszego spotkania zostały wyrównane. Do rozstrzygnięcia kwestii awansu potrzebny był „złoty set”. Gospodarze rozpoczęli go od prowadzenia 5:1 i nie oddali inicjatywy aż do końca. Dzięki temu to Narbonne Volley będzie przeciwnikiem Halkbanku w finałowym dwumeczu. W drużynie gospodarzy aż 30 punktów w tym spotkaniu zdobył brazylijski atakujący Rafael Rodrigues de Araujo.

Narbonne Volley (FRA) – ACH Volley Ljubljana 2:3
(25:17, 25:17, 28:30, 18:25, 13:15)
złoty set: 15:9

pierwszy mecz: 3:2 dla Narbonne
awans do finału: Narbonne Volley