Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup K: Legionovia musiała uznać wyższość przeciwniczek

Challenge Cup K: Legionovia musiała uznać wyższość przeciwniczek

W swoim pierwszym meczu 1/16 turnieju głównego Pucharu Challenge polski zespół Legionovia Legionowo zmierzył się z włoską drużyną Real Mutua Fenera Chieri. Spotkanie lepiej rozpoczęła włoska ekipa, która inauguracyjną partię wygrała do 14. W dwóch kolejnych setach legionowianki grały lepiej, jednak w dalszym ciągu to przeciwniczki były lepsze i to one ostatecznie mogły cieszyć się z wygranej.

Mecz rozpoczął się od pięciopunktowej przewagi włoskiej ekipy (6:1), w polu serwisowym i w ataku bardzo dobrze radziły sobie Olivia Różański i Camilla Weitzel. Legionowianki starały się odrobić różnicę w wyniku, punkty zdobywała Maryna Mazenko, a w polu serwisowym dobrze spisywała się Aleksandra Dudek, jednak to było za mało, by zagrozić przeciwniczkom. Kolejną serię punktową zawodniczki z Chieri zdobyły, gdy na zagrywkę ruszyła Francesca Bosio. Rozgrywająca zdobyła wykonała asa serwisowego oraz dobrym serwisem pomogła drużynie powiększyć prowadzenie (12:5). Mimo starań Legionovi, włoska drużyna zwiększała różnicę punktową, zostawiając polski zespół daleko w tyle (16:6). Ekipa Chieri dzięki dobrej grze Kai Grobelnej, Camilli Weitzel i Olivii Różański pewnie zmierzała po wygraną w inauguracyjnej partii. Siatkarki z Włoch wygrały pierwszego seta do 14.

Druga partia była wyrównana jedynie na początku, ponieważ już po kilku chwilach włoskie siatkarki ponownie zaczęły odskakiwać na kilka punktów do przodu (8:4). Na boisku dalej dobrze spisywała się Olivia Różański i Kaja Grobelna. Legionowianki starały się od razu odrabiać różnicę punktową, by nie dopuścić do sytuacji z pierwszego seta, punkty zdobywały Marta Duda i Aleksandra Jedut. W środkowej części seta różnica punktowa oscylowała w granicy dwóch, trzech punktów na korzyść drużyny Chieri. W końcówce seta włoski zespół ruszył do ataku zostawiając w tyle polską ekipę, punkty zdobywały Olivia Różański i Kaja Grobelna. Polskie siatkarki nie były w stanie dogonić przeciwniczek i druga odsłona zakończyła się wynikiem 25:18.

W trzecim secie za ciosem poszły włoskie siatkarki. Zawodniczki Chieri najpierw uzyskały czteropunktową przewagę, a następnie systematycznie ją powiększały (7:1). Legionowianki po woli zaczęły odrabiać różnicę punktową, jednak przeciwniczki cały czas znajdowały się na prowadzeniu (11:7). We włoskiej drużynie w dalszym ciągu dobrze pisywała się Kaja Grobelna i Olivia Różański, a także pomagały im pozostałe zawodniczki. Natomiast w polskiej ekipie punkty starały się zdobywać Aleksandra Jedut, Marta Duda i Maryna Mazenko. W drugiej części partii zawodniczki z Włoch ponownie zaczęły wysuwać się na większe prowadzenie dążąc do szybkiego zakończenia meczu. Set zakończył się wynikiem 25:16.

Reale Mutua Fennera Chieri – Legionovia Legionowo 3:0
(25:14, 25:18, 25:16)

Chieri: Bosio (1), Grobelna (13), Weitzel (9), Mazzaro (5), Cazaute (16), Różański (8); Spirito (libero) oraz Morello i Storck
Legionovia: Mras (2), Duda (10), Ortiz (4), Mazenko (4), Jedut (10), Dudek (4), Kulig (libero) oraz Dąbrowska, Stefanik i Szymańska