Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup K: Falstart drużyny Łukasik w walce o puchar

Challenge Cup K: Falstart drużyny Łukasik w walce o puchar

Siatkarki Igora Gorgonzoli Novara zrobiły krok w stronę triumfu w tegorocznym Pucharze Challenge. W pierwszym finałowym starciu pokonały bowiem francuski Neptunes Nantes, z Justyną Łukasik w składzie, bez straty seta. Rywalki nawiązały z nimi wyrównaną walkę jedynie w pierwszej odsłonie spotkania, którą rozstrzygnęła dopiero gra na przewagi.

Zacięty początek

Lepiej w spotkanie weszły przyjezdne. Siatkarki Neptunes Nantes najpierw wysunęły się na prowadzenie 5:2, a chwilę potem wygrywały już 10:5. Włoska ekipa zaczęła wówczas odrabiać straty i wkrótce zbliżyła się do rywalek na punkt (12:13), by zaraz stopniowo zacząć przejmować inicjatywę. Po kilku akcjach prowadziły 17:14. Końcówka okazała się niezwykle wyrównana, bowiem rozstrzygnęła ją dopiero gra na przewagi. Zwycięsko wyszły z niej zawodniczki Igora Gorgonzoli Novara, które triumfowały 26:24.

Pogoń w końcówce

Napędzona zwycięstwem w premierowej odsłonie włoska ekipa z wysokiego c rozpoczęła kolejną partię. Szybko zaczęła w niej odskakiwać przeciwniczkom (5:1). I choć te co chwila odrabiały punkt lub dwa, nie były w stanie dojść rywalek, które miały pełną kontrolę nad przebiegiem boiskowych wydarzeń. W pewnym momencie ich przewaga wzrosła aż do ośmiu oczek (18:10). Przy wyniku 24:17 nic nie zapowiadało już w tym secie emocji. A jednak, przyjezdne o mały włos nie sprawiły niespodzianki. Obroniły bowiem pięć piłek setowych. Przy szóstej jednak ekipa z Novary postawiła już kropkę nad i, wygrywając 25:22.

Pewnym krokiem po zwycięstwo

Bardzo pewnie seta numer trzy rozpoczęły siatkarki Igora Gorgonzoli Novara, które błyskawicznie zbudowały znaczną przewagę (9:4). Zespół z Nantes stopniowo zaczął wtedy odrabiać straty i po chwili zbliżył się do gospodyń na punkt (12:13). Nie wybił ich jednak z rytmu i po krótkiej grze cios za cios podopieczne Lorenzo Bernardiego znów przejęły inicjatywę (19:15). Nie oddały jej już do końca seta, wygrywając go pewnie 25:20.

Igor Gorgonzola Novara – Neptunes Nantes 3:0
(26:24, 25:22, 25:20)

Igor: Bosio (1), Bosetti (13), Danesi (7), Bonifacio (7), Akimowa (10), Markowa (17), Fersino (libero) oraz Bartolucci, De Nardi, Buijs (1)
Neptunes: Keene (7), Jasper (8), Rotar (8), Mims (15), Kurtagić (8), Karasoy, Giardino (libero) oraz Rakotozafy, Respaut (2), Łukasik (1), Ndoye