Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup K: Sistem9 Yesilyurt Stambuł i C.S.M. Alba Blaj w finale

Challenge Cup K: Sistem9 Yesilyurt Stambuł i C.S.M. Alba Blaj w finale

fot. cev.eu

W finale Pucharu Challenge kobiet turecki Sistem9 Yesilyurt Stambuł zmierzy się z C.S.M. Alba Blaj. Rumunki bez większych problemów pokonały węgierski Diamant Kaposvar. W tureckim półfinale Sistem9 Yesilyurt dwukrotnie triumfował dopiero po tie-breaku. Pierwszy mecz finałowy zaplanowano na 17 marca w Rumunii, a rewanż ma zostać rozegrany tydzień później.

Mecze półfinałowe zespołów ze Stambułu odbyły się dzień po dniu. We wtorek w roli gospodyń wystąpiły siatkarki THY Stambuł. W pierwszym secie niemal cały set prowadziły przyjezdne, jednak rywalki odrobiły straty i po długiej walce na przewagi wygrały 31:29. Kolejne partie wygrywane były na przemian, nie brakowało zwrotów akcji, a ostatecznie o zwycięstwie zdecydował dopiero tie-break. W piątym secie od początku do końca warunki na boisku dyktowały siatkarki Sistem9 Yesilyurt Stambuł. Obie drużyny miały słabą skuteczność w ataku (gospodynie 28%, przyjezdne 33%), ale często punktowały blokiem (gospodynie 16, przyjezdne – 17). Niesamowitą zdobyczą punktową mogła pochwalić się Alexia Ioana Carutasu. Siatkarka zdobyła 47 punktów – skończyła 40 z 90 ataków, dołożyła 2 asy i 5 bloków.Sistem9 Yesilyurt Stambuł w czwartkowym meczu przegrywał już 1:2, ale zdołał doprowadzić do piątej partii. Również tym razem przez większość tie-breaka to zespół trenera Soza prowadził, ale podopieczne Marcello Abbondanzy nie odpuściły i w decydującym momencie doprowadziły do wyrównania. Przyjezdne nie zdołały jednak pójść za ciosem. Ostatnie akcje potoczyły się po myśli gospodyń i to one awansowały do finału. Podobnie jak w meczu dzień wcześniej obie drużyny bardzo dobrze grały blokiem (łącznie 35 punktów w tym elemencie). Dla Thy Stambuł najwięcej punktów – 33 zdobyła Ebrar Karakurt. Po drugiej stronie siatki ponownie najczęściej punktowała Carutasu, jednak tym razem zdobyła „tylko” 27 punktów.

W drugim półfinale Diamant Kaposvar podejmował C.S.M. Alba Blaj. Gospodynie od początku dobrze weszły w mecz i chociaż rywalki walczyły, to Węgierki w pierwszym secie okazały się lepsze. W kolejnych dwóch setach początek należał do węgierskiej drużyny, ale rywalki szybko przejmowały inicjatywę i wygrały do 18 i 25. Czwarta partia niemal od początku do końca toczyła się już pod dyktando przyjezdnych. I to C.S.M. Alba Blaj awansował do finału Pucharu Challenge. Przyjezdne do zwycięstwa poprowadziła Ioana Maria Baciu, która zdobyła 24 punkty. Dla gospodyń najczęściej punktowały Sara Klisura i Olena Charchenko. Obie siatkarki zdobyły po 18 punktów.

Zobacz również:
Wyniki półfinałów Challenge Cup kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę