Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup K: Pewna wygrana Savino Del Bene w Hiszpanii

Challenge Cup K: Pewna wygrana Savino Del Bene w Hiszpanii

W pierwszym meczu finałowym Pucharu Challenge siatkarek Savino Del Bene pewnie w trzech setach wygrało wyjazdowy mecz z CV Tenerife La Laguna. Rewanż we Włoszech wydaje się być formalnością. W pierwszym spotkaniu włoski zespół do zwycięstwa poprowadziły Jekaterina Antropowa, która zdobyła 20 punktów oraz Natalia Pereira (13 pkt.). Drużyna ze Scandicci zdecydowanie zdominowało rywalki blokiem i miała sporą przewagę w ataku.

W środę na Teneryfie został rozegrany pierwszy mecz finałowy Pucharu Challenge siatkarek, w którym gospodynie podejmowały włoski zespół Savino Del Bene Scandicci. Gospodynie świetnie rozpoczęły to spotkanie i prowadziły w pierwszym secie już 3:0, ale podopieczne trenera Massimo Barboliniego szybko opanowały swoją grę, odrobiły straty i to one wyszły na prowadzenie 10:7. Obie drużyny świetnie przyjmowały zagrywki rywalek, ale w ataku przewagę miały przyjezdne. Zacięta walka trwała do stanu 18:18, potem jednak trzy punkty z rzędu włoskiego zespołu zdecydowały o losach tej partii. W końcówce nie do zatrzymania były Jekaterina Antropowa i Natalia Pereira, a Savino Del Bene wygrało 25:20.

Przyjezdne utrzymało tempo i dzięki serii zagrywek Natalii w drugiej partii prowadziły już 10:6. Gospodynie nie odpuszczały i cały czas próbowały odrobić straty. Udało im się to w końcówce i CV Tenerife La Laguna doprowadziło do stanu 22:23. Dwie ostatnie piłki padły jednak łupem przyjezdnych i było już 2:0 dla ekipy ze Scandicci. Bohaterką tego seta była Jekaterina Antropowa, która zdobyła w tej partii 8 punktów, w tym aż cztery blokiem.

Włoski zespół równie dobrze rozpoczął trzeciego seta (8:6) i powoli, ale systematycznie zaczął budować swoją przewagę. Gra gospodyń się w końcu załamała i gdyby nie błędy przyjezdnych, CV Tenerife nie przekroczyłoby w tej partii bariery 10 punktów. Ostatecznie Savino Del Bene wygrało tego seta do 15 i tym samym przypieczętowało swoją wygraną w pierwszym meczu finałowym. Do zdobycia trofeum podopiecznym trenera Barboliniego potrzebne są dwa wygrane sety w rewanżu, który odbędzie się za tydzień we Włoszech.

CV Tenerife La Laguna (ESP) – Savino Del Bene Scandicci (ITA) 0:3
(20:25, 22:25, 15:25)

CV Tenerfife: Nsungimina (7), Jeanpierre (10), Aranda Munoz (5), Jordan (7), Wagner (7), Arredondo (3), Llabres (libero) oraz Perez i Martinez Vela (1)
Savino Del Bene: Angeloni (10), Alberti (7), Silva Correa (6), Malinov (3), Pereira (13), Antropowa (20), Castillo (libero) oraz Lubian (1), Lippmann i Camera