Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup K: Nieudany start Legionovii

Challenge Cup K: Nieudany start Legionovii

fot. Michał Szymański

Siatkarki Legionovii Legionowo rozpoczęły rywalizację w rozgrywkach Challenge Cup 2022/2023. Podopieczne Pawła Kowala zainaugurowały zmagania od kwalifikacji, a ich rywalem jest grecki ASP Thetis Volua. W pierwszym z dwóch spotkań legionowianki nie stawiły jednak przeciwniczkom większego oporu, przegrywając pojedynek w trzech partiach. Spotkanie rewanżowe odbędzie się 30 listopada.Od początku lepiej spisywały się siatkarki Thetisu, które rozpoczęły od prowadzenia 2:0. Minimalną przewagę rywalek starały się odrobić legionowianki, ale te kontrolowały sytuację. Przy wyniku 5:3 zaczęły wyraźnie odskakiwać i wkrótce podopieczne Pawła Kowala traciły już do greckiej ekipy aż osiem oczek (11:3). Legionowianki próbowały jeszcze zniwelować wysokie prowadzenie przeciwniczek, zbliżając się do nich na pięć punktów (7:12), ale na więcej już nie było ich stać. W końcówce seta siatkarki Thetisu znów wyraźnie zdominowały wydarzenia na boisku, rozbijając polski zespół 25:12.

Druga partia rozpoczęła się identycznie jak poprzednia. Szybko na prowadzenie 2:0 wyszły gospodynie, a po chwili wygrywały już 6:1. Wtedy Legionovia zaczęła odrabiać straty i przewaga Thetisu stopniała do dwóch oczek (5:7). Nie zdołała jednak dopaść rywalek, a niebawem grecki zespół znów wyraźnie wygrywał (10:5). Legionowianki próbowały jeszcze poderwać się do walki i na chwilę zniwelowały straty do dwóch oczek (12:14), ale końcówka znów przebiegła pod dyktando miejscowych, które wygrały seta 25:17.

Trzecia odsłona to ponownie od początku dominacja ASP Thetisu (3:0). Trzypunktową przewagę utrzymywał on do wyniku 9:6. Później zaczęła ona tylko rosnąć i wkrótce wynosiła już siedem oczek (14:7). Grecka ekipa całkowicie kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń, a legionowianki  nie potrafiły jej się przeciwstawić w żadnym elemencie. W efekcie znów nie zagroziły rywalkom, które po raz trzeci w tym starciu pewnie triumfowały (25:16) i zapisały na swoim koncie cenne zwycięstwo.

ASP Thetis Volua – Legionovia Legionowo 3:0
(25:12, 25:17, 25:16)

Składy zespołów:
Thetis: Hayden (11), Politanska (3), Shirinina (10), Latham (6), Hardeman (13), Papageorgiou (2), Maniatogianni (libero) oraz Manai (2), Pavlopoulou, Papaderaki, Kontoni (libero)
Legionovia: Ortiz (3), Jedut (4), Duda (3), Mazenko (1), Mras, Dudek (11), Kulig (libero) oraz Dąbrowska (1), Stefanik (4), Kubas

Zobacz również:
Wyniki kwalifikacji Challenge Cup K

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę