Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup K: Legionovia odpadała z dalszych rozgrywek, Chieri z awansem

Challenge Cup K: Legionovia odpadała z dalszych rozgrywek, Chieri z awansem

Drugiej porażki z włoską drużyną Reale Mutua Fenera Chieri doznały siatkarki Legionovii Legionowo w 1/16 Pucharu Challenge. Tym samym polska drużyna zakończyła udział w europejskich pucharach, do kolejnej rundy awansowała ekipa z Piemontu. Legionovia nie miał w tym meczu zbyt wiele do powiedzenia i wysoko przegrała to starcie.

Legionowianki wystąpiły w rewanżowym meczu w Chieri jako gospodynie. Od samego początku spotkania włoska drużyna narzuciła swój styl gry i na efekty ich dobrej postawy nie trzeba było zbyt długo czekać. Legionovia seriami traciła punkty i na początku przegrywała 2:9. Serią zagrywek popisała sie Maja Storck, zespół z Mazowsza był tłem dla swoich rywalek. Z kolei przy serii zagrywek Francesi Villani było 13:4 dla zespołu z półwyspu Apenińskiego. Pojedyncze ataki Aleksandry Dudek oraz Sonii Stefanik na niewiele się zdały. Grające w roli gości zawodniczki spod Turynu całkowicie kontrolowały przebieg rywalizacji. Z dobrej strony pokazała sie Olivia Różański, po jej asie serwisowym było 19:8 dla Chieri. Wspomniana Różański zakończyła tego jednostronnego seta.

W drugiej partii spotkania zespół z Chieri w dalszym ciągu  dominował. Po punktowym bloku Alessi Mazzaro było 7:3 dla włoskiej ekipy. W tym secie było nieco więcej walki niż w pierwszym. Dzięki Neir Ortzi legionowianki traciły tylko trzy punkty, przegrywały 7:10. Wystarczyło aby drużyna z Włoch przyspieszyła swoje akcje i czujnie zagrała na siatce. Atak Różański sprawił, że miejscowe siatkarki prowadziły 17:10. Set ten podobnie jak pierwszy zakończył się pewnym zwycięstwem włoskiej drużyny po błędzie własnym Mazenko.

Do stanu po 4 trwała w miarę wyrównana gra. Następnie do głosu doszły siatkarki z Chieri. Ponownie odrzuciły od  siatki swoje rywalki i zbudowały sobie przewagę, nie zawodziła Olivia Rożański, jej drużyna prowadziła 13:7.  Zespół z Mazowsza nie miał zbyt wiele do powiedzenia w tej części gry, podobnie jak to miało miejsce w pierwszej partii spotkania, seriami tracił punkty. Po ataku Francesci Villani przegrywał 13:20. Set ten podobnie jak dwa poprzednie zakończył się wysokim zwycięstwem włoskiej drużyny. Ostatni punkt w tym meczu zdobyła Różański.

Legionovia Legionowo (POL) – Reale Mutua Fenera Chieri (ITA) 0:3
(12:25, 18:25, 15:25)

Awans do kolejnej rundy: Reale Mutua Fenera Chieri

Legionovia: Ortiz (5), Jedut (1), Dąbrowska (1), Stefanik (3), Szymańska (2), Dudek (8), Kulig (libero) oraz Duda (4), Mazenko (1), Mras
Reale: Morello, Różański (12), Villani (15), Butler (6), Storck (12), Mazzaro (3), Spirito (libero) oraz Garrau Dje (2), Weitzel, Fini (libero)