Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup K: Legionovia dokonała niemożliwego i awansowała do kolejnej rundy

Challenge Cup K: Legionovia dokonała niemożliwego i awansowała do kolejnej rundy

To, co wielu wydawało się niemożliwe, jednak stało się faktem. Legionowianki pozytywnie zaskoczyły w meczu rewanżowym z zespołem z Grecji i pewnie zwyciężyły go w podstawowej liczbie setów. Tym samym o awansie musiał decydować złoty set. Jego lepiej rozpoczęły Greczynki, ale później to ekipa z Polski „doszła do głosu” i tym samym mogła cieszyć się z awansu do kolejnej rundy rozgrywek.

W spotkanie lepiej wszedł zespół z Grecji, który już na początku wypracował sobie dwa oczka przewagi (4:2). Legionovia nie zamierzała jednak odpuszczać i za chwilę doprowadziła do wyrównania. Poszła więc za ciosem i w końcu udało jej się objąć prowadzenie (10:8). Umocniła się jeszcze na nim i w okolicach połowy seta polska drużyna miała cenne pięć punktów więcej. W końcówce to zatem legionowianki zdawały się pewnie zmierzać po wygraną (22:16). Wykorzystały swoją szansę i zakończyły premierową odsłonę wynikiem 25:19.

Drugiego seta lepiej zaczęła Legionovia (2:0). Z czasem umocniła się na prowadzeniu i wypracowała sobie aż cztery oczka przewagi. Poszła więc za ciosem i w okolicy połowy seta miała już bardzo dobrą zaliczkę, aby sięgnąć po wygraną w kolejnej odsłonie. Szczególnie, że z czasem przewaga polskich siatkarek wzrosła do ośmiu punktów (18:10). Obyło się więc bez żadnych niespodzianek i to Legionovia Legionowo pewnie triumfowała pozwalając przeciwniczkom na zdobycie tylko 16. oczek.

Zacięty okazał się początek odsłony numer trzy. To jednak Greczynki wyszły jako pierwsze na wyższe prowadzenie (8:6). Nie na długo, gdyż zaraz znowu był remis. Od tej pory trwała wyrównana gra, ale to legionowianki miały oczko z przodu. Można powiedzieć, że ono w końcu zaprocentowało, gdyż w okolicach końcówki zawodniczki z Legionowa zapewniły sobie całkiem bezpieczną sytuację (20:17).

Złotego seta lepiej zaczęły siatkarki greckiego zespołu, które wypracowały sobie dwa punkty przewagi (6:4). Legionowianki nie dały jednak za wygraną, doprowadziły do remisu i zaraz to one wyszły na prowadzenie. W ważnym momencie miały więc dwa oczka z przodu i „prostą drogę” do wywalczenia awansu. Nie był to koniec punktowej serii polskiego zespołu, który wykorzystał swoją szansę i zakończył tę decydującą partię wynikiem 15:10. Tym samym zapewnił sobie możliwość gry w kolejnej rundzie Pucharu Challenge.

Legionovia Legionowo (POL) – ASP Thetis Volua (GRE) 3:0
(25:19, 25:16, 25:20)

*złoty set – 15:10 (awans: Legionovia Legionowo)