Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup K: Ekipa Olivii Różański bliżej tytułu

Challenge Cup K: Ekipa Olivii Różański bliżej tytułu

Siatkarki Reale Mutua Fenera Chieri wygrały pierwsze finałowe starcie tegorocznego Challenge Cup. We własnej hali Włoszki pokonały, choć nie bez problemów rumuński C.S.M. Lugoj. Mimo walki po drugiej stronie boiska, miejscowym udało się zamknąć to starcie w trzech setach. Ekipa przyjezdnych najmocniej powalczyła w drugiej odsłonie, zakończonej dłuższą grą na przewagi.

Przyjezdne nie stanowiły jednak łatwego rywala i od pierwszych akcji grały jak równy z równym. Momentami też wychodziły nawet na prowadzenie. Dopiero w połowie seta premierowego ekipa Olivii Różański, która nie wystąpiła w tym meczu na boisku, zaczęła budować przewaga, a pomogła w tym z pola zagrywki Camilla Weitzel (15:11). To był ten moment, w którym Reale złapało wiatr w żagle i w kolejnych akcjach tylko zwiększało przewagę (19:12), kończąc partię blokiem Franceski Villani.

Ekipa z Rumunii nie odpuszczała i w kolejną odsłonę weszła z przytupem. W polu zagrywki szalała Veronika Bezhandolska, a C.S.M. odskoczył na 4:0. Włoszki zupełnie stanęły i nie mogły nic poradzić na świetnie grające rywalki. Po bloku Bezhandolskiej było już 12:3. W kolejnych akcjach mocno uaktywniła sie Kaja Grobelna i miejscowe powoli zaczęły wracać do swojej gry. Rywalki nie kończyły akcji, dobrze zagrywała też Alessia Mazzaro i w połowie seta różnica była już niewielka (13:16). To obie wspomniane zawodniczki mocno działały nad odrabianiem strat, a gdy w polu zagrywki stanęła Villani zespół z Chieri objął prowadzenie (19:18). Choć rumuńska drużyna robiła, co mogła, nie zdołała wygrać w secie.

Przyjezdne cały czas stanowiły trudnego rywala i także w trzecim secie prowadziły 7:6 po punkcie z zagrywki Marii Gemanariu. Miejscowe dopiero w połowie seta, przy dobrych serwisach Villani były w stanie wypracować wyższe prowadzenie i to ona punktowała zza linii końcowej raz za razem tak, że Reale odskoczył na 19:11. Choć jeszcze po drugiej stronie boiska blokiem sytuację próbowała ratować Daiana Roman, to włoskie siatkarki nie oddały już tej szansy i wygrały całe spotkanie.

Reale Mutua Fenera Chieri (ITA) – C.S.M. Lugoj (ROU) 3:0
(25:15, 28:26, 25:17)

Reale: Cazaute (15), Bosio (2), Grobelna (14), Villani (15), Mazzaro (4), Weitzel (11), Spirito (libero) oraz Morello i Storck
C.S.M.: Gemanariu (6), Ruban (12), Bezhandolska (6), Grbic, Popa G. (8), Martiniuc (11), Popowić (libero) oraz Strachinescu (2), Rus, Roman (2) i Anghelache