Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup K: Czy Legionovia sprosta rywalkom z Grecji?

Challenge Cup K: Czy Legionovia sprosta rywalkom z Grecji?

fot. Michał Szymański

Pod nazwą Legionovia S.A. zespół z Legionowa przystąpi do rozgrywek Challenge Cup. Polska ekipa rozpocznie swoją przygodę od kwalifikacji, w których zmierzy się z greckim ASP Thetis Volua. Czy legionowianki w europejskich pucharach zaprezentują się lepiej niż dotychczas w TAURON Lidze?

Jak dotąd na krajowym podwórku Legionovia nie spisuje się tak, jakby oczekiwali od zespołu kibice. Legionowianki po czterech kolejkach zajmują ostatnie miejsce w klasyfikacji, a co więcej nie ugrały w żadnym z meczów nawet seta.Do europejskich pucharów zespół z Legionowa zgłosił się po udanym sezonie 2021/2022, w którym zajął 5. miejsce. Trzeba jednak przyznać, że w międzysezonowej przerwie w drużynie nastąpiła kadrowa rewolucja. Z poprzedniej ekipy zostały jedynie Maja Szymańska, Klaudia Kulig, Diana Dąbrowska i Sonia Stefanik. Zmienił się również sztab szkoleniowy, nowym trenerem został Paweł Kowal, który wcześniej prowadził zespół młodzieżowy.

W pierwszych czterech meczach w TAURON Lidze legionowianki musiały uznać wyższość rywalek, jednak trzeba przyznać, że grały z zespołami, które pretendują do medali lub co najmniej miejsca w górnej części tabeli – Chemikiem Police, ŁKS-em Łódź, Budowlanymi Łódź i MKS-em Kalisz. W żadnym ze spotkań Legonovia nie ugrała nawet seta. Okazję do przełamania będzie miała zatem w meczu pucharowym.

Przeciwnikiem polskiego zespołu będzie ekipa ASP Thetis Voula. Grecka drużyna w poprzednim sezonie krajowej ekstraklasy zajęła 5. miejsce, do tego była 3. w pucharze kraju, występowała również w Challenge Cup, ale bez sukcesów.

W składzie ASP Thetis Voula zobaczymy przede wszystkim zawodniczki z Grecji. Wspierają je Ukrainka Alla Politanska (rozgrywająca) i trzy Amerykanki – Rebecca Latham (atakująca), Mariena Hayden i Leah Hardeman (przyjmujące). Aktualnie ekipa ASP Thetis zajmuje dopiero 9. miejsce w rozgrywkach krajowych. Zespół prowadzony przez duet trenerski George Roussis/Sotirios Antoniou ma za sobą pięć spotkań, ale tylko w dwóch odniósł zwycięstwa (3:2 i 3:0).

Pierwszy mecz Legionovii i ASP Thetis Voula zaplanowano w Grecji na środę (23 listopada) o godzinie 19:00, zaś rewanż w Legionowie odbędzie się 30 listopada (godz. 19:00)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę