Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challange Cup M: Różnica klas, dominacja Projektu Warszawa

Challange Cup M: Różnica klas, dominacja Projektu Warszawa

Projekt Warszawa od początku do końca kontrolował spotkanie przeciwko Saint Nazaire VB Atlantique. Przez pierwsze dwa sety ani przez moment rywale nie byli w stanie zagrozić polskiemu zespołowi. W trzeciej partii gra była nieco bardziej wyrównana, jednak również tę odsłonę Projekt wygrał wyraźnie. Podopieczni trenera Grabana triumfowali bez straty seta w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Challenge. Rewanż we Francji już za tydzień.

Dominacja warszawian

Od początku spotkania to gospodarze dyktowali warunki, po kolejnym ataku Artura Szalpuka prowadzili 7:4. Swoje akcje kończył Igor Grobelny i przy stanie 9:5 interweniował trener Leonaldo. Gospodarzom zdarzało się popełniać błędy, pojedyncze akcje kończył Kyle Ensing. Dystans powiększał się i po asie Grobelnego kolejną przerwę wykorzystał szkoleniowiec gości (16:9). Do końca to gospodarze kontrolowali grę. Po ataku przez środek Jakuba Kowalczyka Projekt miał serię piłek setowych. Już pierwszą z nich atakiem z przechodzącej piłki wykorzystał Taylor Averill.

Chociaż za sprawą dobrej postawy Ensinga goście prowadzili 3:1, gospodarze szybko odrobili straty (3:3). Mocne ataki gospodarzy i as Averilla pozwoliły Projektowi odskoczyć na 9:5 i o czas poprosił trener przyjezdnych. Serię warszawian przerwał dopiero zagraniem z szóstej strefy Jordan Ewert (10:6). Gospodarze wciąż wywierali presję zagrywką. Dobrze w obronie grał Damian Wojtaszek. Przy wyraźnym prowadzeniu Projektu trener Graban zaczął wprowadzać zmienników. Pojedyncze zagrania Jordana Schnitzera na niewiele się zdały (17:11). W dalszej fazie seta goście odrobili część strat. Końcówka rozegrała się jednak już pod dyktando gospodarzy. Pojedynczy blok Grobelnego na Ensingu postawił kropkę nad i.

Zryw Francuzów

Po asie Grobelnego w trzecim secie Projekt prowadził 5:2. Goście wciąż najskuteczniejsi byli podczas ataków przez środek (8:6). Gdy gospodarze zapunktowali blokiem, interweniował trener rywali (10:6). Nie brakowało przedłużonych wymian. Po tym jak asa dołożył Titouan Halle, o czas poprosił trener Graban (13:12). Po krótkim fragmencie zaciętej gry do głosu ponownie doszli gospodarze. Gdy przechodzącą piłkę wykorzystał Igor Grobelny, Projekt odskoczył na 18:14. W końcówce asa dołożył jeszcze Linus Weber i o czas poprosił trener Leonaldo (21:16). Skutecznie punktował Szalpuk. Kiwka Jana Firleja zamknęła pojedynek.

MVP: Igor Grobelny

Projekt Warszawa – Saint Nazaire VB Atlantique 3:0
(25:14, 25:16, 25:18)

Projekt: Kowalczyk (9), Firlej (3), Bołądź (8), Szalpuk (9), Grobelny (14), Averill (4), Wojtaszek (libero) oraz Stępień (1), Gruszczyński (libero), Weber (4) i Borkowski
Saint: Ewert (6), Burel (6), Ensing (9), Schnitzer (10), Martins (3), Isaacson, Duee (libero) oraz Halle (4)