Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > CEV wybrał europejską drużynę dekady 2000-2009

CEV wybrał europejską drużynę dekady 2000-2009

fot. Łukasz Leksowski - Verva Warszawa Orlen Paliwa

Jak się okazuje, dla europejskiej federacji czas pandemii jest okazją do podsumowań. Mieliśmy już wybrane męskie i żeńskie drużyny ostatniej dekady. Teraz CEV cofnął się nieco dalej i stworzył Dream Team lat 2000-2009. Wśród kandydatów do najlepszej drużyny dekady w zestawieniu przygotowanym przez Andreę Anastasiego, Tuomasa Sammelvuo i Joela Banksa nie mogło zabraknąć Polaków. 

Dla legendarnych postaci siatkówki wybór nie był łatwy. Najpierw eksperci przygotowali szeroką listę kandydatów, a później wybrali z niej najlepszą siódemkę, w której już niestety nie było siatkarzy z naszego kraju. 

Szeroka kadra lat 2000-2009:

Rozgrywający: Nikola Grbic (SRB), Wadim Chamucki (RUS), Valerio Vermiglio (ITA), Paweł Zagumny (POL)
Środkowi: Alessandro Fei (ITA), Andrija Geric (SRB), Stefan Hübner (GER), Aleksiej Kazakow (RUS), Aleksiej Kuleszow (RUS), Luigi Mastrangelo (ITA), Daniel Pliński (POL), Aleksandr Wołkow (RUS)
Libero: Mirko Corsano (ITA), Hubert Henno (FRA), Alessandro Farina (ITA), Aleksiej Werbow (RUS)
Atakujący: Ivan Miljkovic (SRB), Igor Omrcen (CRO), Andrea Sartoretti (ITA), Mariusz Wlazly (POL)
Przyjmujący: Stephane Antiga (FRA), Alberto Cisolla (ITA), Vladimir Grbic (SRB), Matej Kazijski (BUL), Samuele Papi (ITA), Siergiej Tietiuchin (RUS), Michał Winiarski (POL), Hristo Zlatanov (ITA)

Po dwa miejsca w najlepszej drużynie zgarnęli Włosi i Serbowie, po jednym zaś Niemcy, Francuzi i Rosjanie.

Najlepszy zespół dekady 2000-2009:

Rozgrywający: Nikola Grbic (SRB)
Środkowi: Stefan Hübner (GER), Luigi Mastrangelo (ITA)
Libero: Hubert Henno (FRA)
Atakujący: Ivan Miljkovic (SRB)
Przyjmujący: Samuele Papi (ITA), Siergiej Tietiuchin (RUS)

źródło: cev.eu

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę