Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Knack Roeselare wygrał w Modenie i jest bliski zdobycia Pucharu CEV

Knack Roeselare wygrał w Modenie i jest bliski zdobycia Pucharu CEV

Knack Roeselare wygrał w pierwszym meczu Pucharu CEV z włoską drużyną Valsa Group Modena 3:0. Belgijska drużyna jest o krok od zdobycia tego trofeum. Przyjezdni kontrolowali boiskowe wydarzenia od początku do końca.  Ekipa z Modeny w całym spotkaniu popełniła aż 30 błędów własnych, nie była skuteczna w ataku

W pierwszym secie spotkania więcej do powiedzenia na boisku mieli przyjezdni. Włoska drużyna popełniła dużo błędów własnych (13), myliła  się w przyjęciu, przegrywała 8:10 po ataku Tammerau. Goście z Belgii lepiej radzili sobie w przyjęciu oraz w grze na siatce. Pobłędzie gospodarzy prowadziła 17:14. Belgijska drużyna nie zamierzała odpuszczać  w stać, do końca seta kontrolowała boiskowe wydarzenia i wygrała tę część zmagań w stosunku 25:21.

W drugiej partii spotkania obraz gry nie uległ zmianie, przyjezdni tylko na początku przegrywali 1:3, po czym po raz kolejny doszli do głosu. Po zbiciu Koukartseva prowadzili 13:10. Nie do zatrzymania w ataku był Koukartsev, gospodarze w dalszym ciągu popełnili wiele błędów. Niewidoczny był N’Gapeth. Podopieczni Stevena Vanmedegaela lepiej spisali się w ataku oraz w przyjęciu. Po ataku Verhannemana prowadzili 24:21.Błąd w polu zagrywki N’Gapetha zakończył tego seta.

Trzeci set był ostatnim w tym spotkaniu, goście zbudowali sobie trzypunktową przewagę 4:1, włoska drużyna była w odwrocie. Ekipa z Półwyspu Apenińskiego doprowadziła do remisu po 10, przyjezdni punktowali w bloku. Po tym jak punkt w tym elemencie zdobył Koukartsev odskoczyli oni swoim rywalom na dwa punkty (12:10). Atak Tammerau dał im trzypunktową zaliczkę (14:11). Osamotniony Lagumdzija niewiele mógł zdziałać. Rozpędzona drużyna z Roeselare wygrała trzecią partię meczu i zrobiła milowy krok do zdobycia Pucharu CEV

Valsa Group Modena (ITA) – Knack Roeselare (BEL) 0:3
(21:25, 23:25, 21:25)

Valsa: Mossa (1), Sanguinetti (3), Stankovic (4), N’Gapeth (11), Lagumdzija (22), Rinaldi (7), Rossini (libero)  oraz Pope, Marechal, Sala, Bossi,
Knack: D’Hulst, Coolman (4), Verhanneman (7), Rotty, Koukartsev (17), Fastelano (7), Deroey (libero) oraz Ahyi, Tammerau (10), Depovere